سر خط خبرها

طرح آب شیرین کن «ملکشاهی» بزودی راه اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گفت: اکثر تجهیزات آب شیرین کن خریداری شده در حال مونتاژ است و در آینده نزدیک این طرح راه اندازی می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام،

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گفت: اکثر تجهیزات آب شیرین کن خریداری شده در حال مونتاژ است و در آینده نزدیک  این طرح راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مهندس مظاهری گفت: با پیگیری‌های انجام شده و به‌منظور افزایش سطح کیفی آب شرب  شهر، عملیات اجرایی ساخت طرح آب شیرین کن ملکشاهی شامل خاک‌برداری و تسطیح و اجرای فنداسیون آغاز شده است.

وی افزود: در صورت تامین اعتبار به‌موقع طرح آب شیرین کن ملکشاهی در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بیان اینکه بهره‌برداری از این طرح  بخشی از مشکلات تامین آب شهر این شهرستان را مرتفع می‌کند گفت: در حال حاضر اکثر تجهیزات آب شیرین کن خریداری شده در حال مونتاژ است.

وی یاداور شد: پروژه آب شیرین کن جهت تامین کوتاه مدت آب شهرستان ملکشاهی و تامین بلند مدت آب شرب ملکشاهی از طریق طرح آبرسانی از سد ایلام به ملکشاهی تامین می‌شود.

مظاهری بیان داشت: این طرح با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع، با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

شهرستان ملکشاهی از توابع استان ایلام بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.