سر خط خبرها

جلسه شورای انسجام بخشی باحضور مشاور وزیر نیرو و مسئول بازسازی عتبات عالیات وزارت نیرو در پایانه مرزی مهران

جلسه شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان ایلام با حضور مشاور وزیر نیرو و مسئول بازسازی عتبات عالیات وزارت نیرو به منظور بررسی زیرساختهای آب و برق در پایانه مرزی مهران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ سید یعقوب محمدمرادی مشاور وزیر نیرو و مسئول بازسازی عتبات عالیات وزارت به همراه مدیران عامل شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو و جمعی از کارشناسان ضمن بازید از چاهها و تأسیسات و امکانات موجود آبرسانی در  مرز بین المللی مهران در   جلسه شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان ایلام شرکت نمودند.

در این جلسه مهندس افشین مظاهری مدیرعامل شرکت ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین در جلسه  با اشاره به فعالیتهای صورت گذشته طی سالهای گذشته گفت: علیرغم کارهای بزرگی که انجام گرفته نیاز به کارهای زیربنایی بیشتری هست و امیدوریم با تزریق اعتبارات لازم این کمبودها به حداقل برسد .

وی اضافه کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته این شرکت با بسیج تمامی امکانات خود آمادگی لازم برای ارائه خدمت به زائرین آقا ابا عبدالله الحسین( ع) را دارد .

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان ایلام تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امسال ۵۰ دستگاه تانکر آبرسانی سیار کار آبرسانی به زایرین را انجام خواهند داد .

در ادامه مدیران عامل شرکت توزیع برق و آبفار روستایی هر یک به تفصیل گزارشی از فعالیتهای حوزه کاری خود را ارائه نمودند و آمادگی خود را برای خدمات رسانی به زائرین اعلام کردند .

در پایان جلسه سید یعقوب محمد مرادی مشاور وزیر نیرو ضمن قدردانی از خدمات شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو به بیان مطالبی پیرامون فعالیتهای وزارت نیرو پرداخت.

وی گفت: مجموعه وزارت نیرو طی سالهای گذشته سنگ تمام گذاشته و تمامی مجموعه پرسنل زحمتکش این وزارتخانه خدمات جهاد گونه داشته اند

مشاور وزیر نیرو ادامه داد: امسال هم این خدمات بطور مضاعف تدوام خواهد یافت و مدیران عامل شرکتها دراستان بایستی با تعامل و همکاری درصدد رفع مشکلات باشند تا امسال هم با روسفیدی اربعین را پشت سر بگزاریم.

وی با تاکید بر اینکه مهران مهمترین مرز خروجی در مسیر عتبات عالیات است، تصریح کرد: اگر امسال  مرز قصرشیرین بازگشایی نشود ،99 درصد مسافرین آن مرز نیز از مهران عبور خواهند کرد .

محمد مرادی با بیان اینکه 500 واحد سرویس بهداشتی جدید احداث خواهیم کرد، اظهار داشت : وضعیت مرز مهران امروز نسبت به چند سال پیش بسیار تغییر کرده است و بخش عمده ای از کارهای زیرساختی این مسیر مانند روشنایی معابر و پارکینگ ها و خط انتقال آب انجام شده است .

مشاور وزیر نیرو و مسئول بازسازی عتبات عالیات وزاررت نیرو خاطرنشان ساخت : امسال علیرغم اینکه دغدغه افزایش 40 درصدی ترددها از مرز مهران را داریم اما کوله باری از تجربه سالیان گذشته را نیز داریم و امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته از عهده این مهم برآییم.

محمدمرادی تاکید کرد: در بازدید سال گذشته وزیر نیرو از مرز مهران، دکتر اردکانیان از وحدت رویه و هماهنگی مجموعه مسئولین استان بسیار قدردانی نمود.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: از میزبانی خوب مردم استان کمال تشکر را دارم.