سر خط خبرها

مسئول ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو از زیرساختهای اربعین شرکت آبفا درمرز مهران بازدید کرد

مسئول ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو بهمراه مدیر عامل آبفای استان ایلام از زیرساختهای اربعین شرکت آبفا در مرز مهران بازدید نمودند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام ، مشاور وزی

مسئول ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو بهمراه مدیر عامل آبفای استان ایلام  از  زیرساختهای اربعین شرکت آبفا در مرز مهران بازدید نمودند.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام ، مشاور وزیر نیرو و مسئول ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: در مرزهای ایران و عراق، زیرساخت‌های مناسبی از سوی صنعت آب و برق فراهم شده است.

سیدیعقوب محمد مرادی در بازدید از مهران، با ابراز رضایت از زیرساخت‌های انجام شده، نحوه خدمت‌رسانی همکاران صنعت آب، برق و فاضلاب در پایانه‌های مذکور را مثبت ارزیابی کرد.

وی از خدمات آب‌رسانی و برق‌رسانی ستاد اربعین وزارت نیرو در مرزبین المللی مهران جهت تسهیل ارائه خدمات به زائران کربلا قدردانی و ابراز خرسندی کرد و گفت: تمامی مواکب در مرز  مهران از شبکه اصلی آب شهری و برق پایدار برخوردار شده و به فاضلاب شهری متصل شده‌اند.

سیدیعقوب محمد مرادی، با اشاره به حذف روادید در ایام اربعین و احتمال افزایش جمعیت زائران اربعین در سال جاری از ۲ میلیون سال گذشته به ۴ میلیون نفر در سال جاری گفت: ۴۰ گروه فنی و مهندسی جهت ارائه خدمات در زمینه آب و برق به مرزهای چهارگانه و شهرهای نجف، سامرا، کاظمین و کربلا اعزام شده و آمادگی لازم برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی وجود دارد.

مرادی با بیان اینکه یکی از مسئولیت‌های وزارت نیرو تامین آب با کیفیت و بهداشتی است، اظهار کرد: به‌منظور تامین آب بهداشتی زائران، استقرار آزمایشگاه سیار میکروبی و شیمیایی آب در مرزها پیش‌بینی شده است.

نصب و راه‌اندازی تعداد 1800 حمام صحرایی در پایانه‌های مرزی خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و شهرهای نجف و کربلا، پیش‌بینی دستگاه یخ‌ساز در پایانه مرزی مهران، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه روشنایی 650 هکتار پارکینگ و 120 کیلومتر روشنایی منتهی به پایانه‌های مرزی و پیش‌بینی توزیع تعداد 5 میلیون بسته آب جرعه‌ای و استقرار 85 دستگاه ‌تانکر آبرسانی سیار در مرزهای خروجی به کشور عراق نیز از دیگر  اقدامات ستاد عتبات عالیات وزارت نیرو در تسهیل تردد زائران اربعین حسینی است.

در جریان این بازدید  مهندس مظاهری مدیر عامل شرکت ، ضمن خیر مقدم ،گزارشی از  اقدامات صورت گرفته قبل از شروع کنگره عظیم اربعین ارائه نمود و بیان داشت امسال هیچ گونه مشکلی در زمینه تامین آب مورد نیاز زائران حسینی در مرز مهران نداریم.

وی تصریح کرد: تمام امکانات و توانایی‌های آبفای استان ایلام را بکار گرفته ایم تا بتوانیم خادمان خوبی برای زائران بوده و از اجر معنوی این حرکت عظیم و تاریخی بهره گیریم.

مهندس مظاهری یادآوری نمود: به منظور جلوگیری از قطعی آب در شهر مهران چهار دستگاه دیزل ژنراتور در محل ایستگاه های آب شهر مهران نصب شده است

وی افزود با استقرار دستگاه های آب بسته بندی شده در قرارگاه اربعین وزارت نیرو، شرکت بوسیله چهار دستگاه خودرو  اقدام به توزیع آب  بین زوار می نماید.

همچنین در مرز بین المللی مهران پیش بینی  45تانکر سیار آب‌رسانی شده و که در حال حاضر 21 دستگاه تانکر سیار مشغول خدمات‌رسانی به زائران است.