نشست مدیر عامل آبفای استان با مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام

فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب، هماهنگی در خصوص برگزاری یازدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه " آب "، محور اصلی نشست مدیر عامل آبفای استان با مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام بود. به گزارش

فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب، هماهنگی در خصوص  برگزاری یازدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه " آب "، محور اصلی نشست مدیر عامل آبفای استان با  مدیر کل  آموزش و پرورش استان ایلام بود.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در این نشست ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم، به اهمیت فرهنگ سازی و نهادینه سازی مدیریت مصرف آب در مدارس پرداخت و گفت: باید نگرش کودکان و نونهالان را از کودکی به سمت استفاده صحیح از آب سوق دهیم تا نسل آینده نسلی صرفه‌جو باشند.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی در خصوص برگزاری یازدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب)گفت: هر ساله شرکت آبفای استان در چارچوب نخستین واژه آب با همکاری و همیاری آموزش و پرورش نسبت به فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در بین دانش آموزان اقدام می نماید و امسال نیز در تلاش هستیم یازدهمین دور این جشنواره را برگزار نماییم چرا که معتقدیم آموزش و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب در سنین کودکی به ویژه نخستین روزهای یادگیری خواندن و نوشتن، بسیار کم هزینه و اثربخش خواهد بود و امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب  بیش از پیش موفق باشیم

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به انباشته شدن مطالبات این شرکت از مدارس  یادآور: علی رغم اینکه تعرفه آب مدارس، کمترین تعرفه است، اکثر  مدارس دارای بدهی معوق هستند و آموزش و پرورش باید برنامه ریزی لازم را در خصوص پرداخت مطالبات معوقه بعمل آورد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست ضمن تقدیر از مجموعه مدیریت آبفا استان بیان داشت:اهمیت آب در عصر کنونی به قدری است که تمام مسائل را تحت تاثیر قرار داده و آموزش و پرورش نیز با وقوف به این اهمیت در برنامه های رسمی درسی خود از دوران پیش دبستان، ابتدایی و متوسطه برنامه ریزی در خصوص فرهنگ سازی در مورد آن را در اولویت گذاشته است.

وی با اشاره به نقش حیاتی آب و لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و نقش و جایگاه ویژه آموزش و پرورش استان آمادگی کامل آموزش و پرورش استان را در هرچه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره اعلام نمود.