بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از تصفیه خانه فاضلاب سرابله

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از بخش های مختلف تصفیه خانه فاضلاب شهر سرابله بازدید و از نزدیک در جریان نحوه اجرای این پروژه قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مهن

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از بخش های مختلف تصفیه خانه فاضلاب شهر سرابله بازدید و از نزدیک در جریان نحوه اجرای این پروژه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مهندس تیموری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان  ایلام در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب اظهار کرد: یکی از شاخصه های اصلی جوامع توسعه یافته دارا بودن سیستم های شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب است، و استفاده از شبکه های مدرن جمع آوری فاضلاب موجب ارتقای سطح بهداشت در جامعه و کاهش بیماری های ناشی از آلودگی های آب می شود.

دکتر محمدی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب ابفای  استان نیز در این بازدید  با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای پروژه جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب و همچنین تشریح مشکلات این پروژه اظهار داشت: اهتمام جدی شرکت آبفای ایلام  تکمیل شبکه و اتصال تمام نقاط شهر به شبکه فاضلاب است و در این راستا در سال گذشته بیش از 1500 شبکه فاضلاب اجرا و عملیات نصب انشعابات فاضلاب بلافاصله پس از اتمام لوله گذاری شروع شده است .

لازم بذکر است: تصفیه خانه فاضلاب شهر سرابله با ظرفیت حدود 10000متر مکعب بر شبانه روز و با فرایند لجن فعال با هوادهی گسترده طراحی شده است.این پروژه بر اساس افق 1410 و برای جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر پیش بینی شده است.