شکستگی خط انتقال آب شهر مهران رفع گردید

شکستگی خط انتقال آب شهر مهران که بر اثر جاری شدن سیل حادث شده بود پس از 48 ساعت تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت آبفا ایلام رفع گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مدیر عامل شر

شکستگی خط انتقال آب شهر مهران که بر اثر جاری شدن سیل حادث شده بود پس از 48 ساعت تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت آبفا ایلام رفع گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مدیر عامل شرکت ابفای استان در این خصوص گفت: در پی بارش های شدید مورخ 5 و 6 اسفند و بروز سیلاب در رودخانه گاوی شهرستان مهران، خط اصلی انتقال آب شهر مهران از ساعت 20 مورخ 6/12/98 قطع گردید و  با توجه به تمهیدات بعمل آمده برای جلوگیری از قطع آب در هنگام بروز حادثه، تقریبا با کمتر از نصف ظرفیت منابع تامین آبرسانی به شهر تداوم داشته است.

 مهندس مظاهری افزود: با مدیریت وضع موجود تا ساعت 10 صبح روز 7/12/98 آب در شبکه توزیع جریان داشت که پس از اتمام ذخیره آب شهر ، هفت دستگاه تانکر آبرسانی سیار کار تامین آب شهر مهران ادامه پیدا کرد .

وی ادامه داد: پس از اعلام حادثه و به دلیل شدت بارش ها، امکان برآورد خسارت و بازدید از محل قطع خط انتقال که بخشی از آن در داخل مسیر جریان رودخانه قرار گرفته بود، وجود نداشت.

مدیر عامل  شرکت ابفای استان تاکید کرد: نظر به دبی بالای رودخانه و لزوم آبرسانی به مشترکان در سریعترین زمان ممکن با طرحی به صورت اضطراری و با تلاش مستمر پرسنل شرکت و کلیه امکانات شهرستان و با همکاری و مساعدت بی دریغ فرماندار شهرستان مهران، کار ترمیم خط مزبور در ساعت 2 بامداد روز 9/12/98 به اتمام رسید و وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.

در این مدت و جهت اجرای این خط از دو دستگاه بیل زنجیری، یک دستگاه بیل بکهو،یک دستگاه بلدوزر، یک دستگاه چرثقیل،  یک دستگاه گریدر، دو دستگاه کمرشکن، دو اکیپ تعمیرات و جوشکاری و .... استفاده گردید.