فاز دوم ساماندهی سراب چشمه شهر آبدانان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال اجرا است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: فاز دوم ساماندهی سراب چشمه شهر آبدانان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در آستانه بهره برداری قرار دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام،

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: فاز دوم ساماندهی سراب  چشمه شهر آبدانان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مهندس مظاهری با اعلام این خبر گفت: کار ساماندهی چشمه سراب آبدانان به عنوان تنها منبع تأمین کننده آب شهر با هدف ارتقا کمیت و کیفیت آب شهر آبدانان و روستاهای اطراف، از جمله طرح‌های مهمی بود که اجرای آن در سه فاز  در دستور کار شرکت قرار دارد.

وی یادآور شد: فاز اول این طرح شامل ساخت یک مخزن 2000 متر مکعبی ذخیره آب، حوضچه پمپاژ و ساختمان آزمایشگاه، نگهبانی و کنترل کیفی به بهر برداری رسیده است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام افزود: بعد از اتمام فاز اول بلافاصله فاز دوم پروژه شروع شد که شامل اجرای خط انتقال به طول 250 متر(با لوله 300 میلیمتری فولادی)  از حوضچه مکش به مخزن 2000 مترمکعبی و اجرای سپتیک و پایپینگ مخزن 2000  ، تاسیسات برقی و مکانیکی حوضچه مکش است که با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در آستانه بهره‌برداری است.

وی ابراز امیداور نمود:  فاز سوم طرح شامل بهسازی چشمه راست و چپ با اجرای خط انتقال چشمه چپی به حوضچه مکش بطول 310 متر و خط انتقال چشمه راستی تا حوضچه مکش بطول 300 متر ، ساختمان الکترولیز و ساختمان بهره برداری نیز در صورت تامین اعتبار در سال  آینده عملیات اجرایی آن شروع می  شود.