پروژه خط انتقال آب شهر بدره با پیشرفت 90 درصدی در حال اجرا است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام از اجرای مراحل پایانی طرح آبرسانی به شهر بدره خبر داد به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مهندس مظاهری با اشاره به پیشرفت فیزیکی 90در

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام از اجرای مراحل پایانی طرح آبرسانی به شهر بدره خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام، مهندس مظاهری با اشاره به پیشرفت فیزیکی 90درصد خط انتقال بدره بیان داشت: با بهره برداری از این طرح مشکلات آب میان مدت مردم شهرستان بدره  و همچنین تأمین آب بخش صنعت و روستاههای اطراف رفع می گردد.

وی در رابطه با مشخصات فنی این طرح اظهار داشت:  طرح آبرسانی به شهر بدره شامل یک حلقه چاه، یک باب مخزن 200 متر مکعبی سر چاهی، حدود8کیلومتر خط انتقال با لوله به قطر 200 میلی متر فولادی می باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام  اضافه نمود: در این طرح با حفر و تجهیز چاه در روستای جابر (که حدود40 لیتر در ثانیه آبدهی دارد) آب استحصالی با خط انتقالی بطول 7 کیلومتر با لوله ی با قطر 200 میلی متر، به ایستگاه پمپاژ کلم و از آنجا نیز با خط انتقالی بطول 1100  متر، آب به مخزن شهرک ولیعصر منتقل    می گردد.

وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون مخزن، ایستگاه پمپاژ و  3500 متر از خط انتقال و همچنین  1100 متر حد فاصل ایستگاه کلم تا مخزن شهرک ولیعصر تکمیل و عملیات 3500  متر خط انتقال باقی مانده نیز  با حدود 80 درصد پیشرفت در حال اجرا می باشد.

لازم به ذکر است شهربدره با 2 هزار و 500  مشترک آب در 80 کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.