سر خط خبرها

بازدید نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از طرح آبرسانی و آب شیرین کن ملکشاهی

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، دکتر تیموری در این دیدار گزارشی از وضعیت آب شهرستان،  نحوه تامین و توزیع آب شرب، طرح‌ها و پروژه‌های آبرسانی در حال اجرا و نیز محدودیت‌های منابع تامین مالی برای تکمیل اجرای طرح‌ها را ارایه و خواستار مساعدت و همکاری در زمینه تخصیص بموقع اعتبارات شدند.

وی با اشاره پیشرفت فیزیکی 76 درصدی طرح آبرسانی به ملکشاهی گفت:این طرح شامل، سه واحد ایستگاه پمپاژ، یک واحد تصفیه خانه آب،۳۰ کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی ۲۰ کیلو ولت، ۹ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و ۲۴٫۵ کیلومتر خط انتقال آب فولادی به قطر ۵۰۰ میلی متر در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام اضافه کرد: با راه اندازی تصفیه خانه آب شهر ملکشاهی و ایستگاههای  پمپاژ بیش از ۱۵۵ لیتر در ثانیه آب سد ایلام تصفیه شده و به مخازن ذخیره بین راهی منتقل و از آنجا وارد مدار توزیع شهر ملکشاهی و روستاهای اطراف خواهد شد.

دکتر تیموری  تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی و اجرای پروژه تصفیه خانه آب تحول بزرگی در تامین آب شهر ملکشاهی ایجاد می کند و با بهره برداری از این پروژه دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر  و روستا های اطراف وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: شرکت آبفای استان با توجه به شرایط ویژه شهر ملکشاهی علیرغم اینکه با تنگناهای مالی رو به رو است تلاش و جدیت دارد هر چه سریعتر ، طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی از سد ایلام را به بهره برداری برساند.

 

خانم دکتر فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاشهای مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان در راستای تامین آب شرب سالم و باکیفیت ، خواستار تسریع در روند اجرای پروژه های اولویت دار شد

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه از بخش های مختلف آب شیرین کن ملکشاهی بازدید بعمل آورد.