سر خط خبرها

در قالب پویش «الف - ب - ایران»؛ وزیر نیرو طرح آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول ایلام را افتتاح کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  در بیست و یکمین هفته از پویش (الف - ب - ایران "ساخت و سازها و ساز و کارها"  امروز یکشنبه ۳۰شهریور ماه و با حضور وزیر نیرو در استان همدان آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان به بهره برداری رسید.

در این مراسم ، استاندار ایلام به تقدیر از فعالیت های مجموعه وزارت نیرو در استان خواستار تسریع در اجرای پروژه های اولویت دار وزارت نیرو در استان شد.

مهندس سلیمانی دشتکی افزود: ارکواز ملکشاهی یکی از شهرهای استان است که با کمبود آب مواجهه است و در جهت تامین آب این شهر پروژه های خوبی توسط شرکت آب و فاضلاب استان در دست اجرا است از جمله احداث فاز دوم آب شیرین کن ملکشاهی و طرح آبرسانی از سد ایلام  به شهر ملکشاهی که امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها  دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر  و روستاهای اطراف وجود نخواهد داشت اما جهت تسریع این پروژه ها نیازمند حمایت وزارت نیرو می باشد و مجموعه استانداری  ایلام تمام تلاش خود را در جهت تسریع در اجرای این پروژه مبذول خواهد نمود.

دکتر تیموری مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام نیز در این مراسم با تقدیر از حمایت های وزیر نیرو و استاندار و با اشاره به آبرسانی به 24 روستای شهرستان چرداول درهفته بیست و یکم پویش هر هفته الف-ب ایران افزود : برای اجرای این پروژه دو باب مخزن به حجم 1000 متر مکعب، 16 کیلومتر شبکه توزیع، 18 کیلومتر خط انتقال احداث و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، ادامه داد : با بهره برداری از این پروژه ها  24 روستای شامل 1000 خانوار با جمعیت بالغ بر 4200 نفر  از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در پایان ابراز امیدواری نمود:  از تعداد 125 روستایی استان که قبلا به صورت سیار آبرسانی می شدند هم اکنون به 22 روستا رسیده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و تخصیص به موقع اعتبارات طی دو سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و اولین استانی خواهیم بود که دیگر آبرسانی سایر نداریم.

و یادآور شد: در بحث کرونا شرکت آبفای استان تمهیدات ویژه ای انجام داد به گونه ای که بیش از 50 درصد مواد ضدعفونی بیمارستان ها و سایر دستگاه های اجرای استان را تامین نموده است.