نماینده مردم ایلام درمجلس شورای اسلامی از روستاهای حوزه بخش چوار بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، دراین بازدید قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گزارش مدونی از وضعیت آب روستاهای بخش چوار ارائه دادند. مهندس حسنی ضمن خیر مقدم به نماینده مردم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، دراین بازدید قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گزارش مدونی از وضعیت آب روستاهای بخش چوار ارائه دادند.

مهندس حسنی ضمن خیر مقدم به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب آبرسانی به روستاها از اولویت برخورداراست گفت: این شرکت طرح آبرسانی به روستاهای بخش چوار شامل دو مرحله کوتاه مدت و بلند مدت طراحی شده که بزودی طرح بلند مدت آن اجرایی خواهد شد.

 وی گفت: دراین طرح یک حلقه چاه آب با آبدهی ۵۰ لیتر درثانیه در منطقه تنگ حمام چوار حفر و تجهیز شده که منتظر تخصیص اعتبار برای اجرای خط انتقال آن بطول ۴۰ کیلومتر هستیم.

وی اعتبار موردنیاز برای این طرح را ۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: درصورت تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مهندس حسنی گفت؛ با اجرای این طرح مشکل آب تمام روستاهای بخش چوار حل خواهد شد

وی گفت: این شرکت در طرح کوتاه مدت با تانکرهای سیار آبرسانی میکند و تا اجرای طرح بلند مدت آب این روستاها از طریق تانکر سیار آبرسانی میشود.

در ادامه این بازدی بسطامی نماینده مردم شهرستانهای ایلام- ایوان - مهران - سیروان- چرداول و هلیلان ضمن قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب قول مساعد دادند که از طریق وزارتخانه مربوطه پیگیر تأمین اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی به روستاهای بخش چوار باشند