بازدید مدیرکل دفتر آب شهری شرکت مهندسی آبفا کشور از پروژه های شرکت آبفا استان ایلام

مدیرکل دفتر آب شهری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری دو روزه به استان ایلام در تاریخ ۹۹/۰۷/۱۷ بهمراه مدیرعامل و معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت ، از پروژهایی که اعتبارات آنها از محل تنش تامین گ

مدیرکل دفتر آب شهری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری دو روزه به  استان ایلام در تاریخ ۹۹/۰۷/۱۷ بهمراه مدیرعامل و معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت ، از پروژهایی که اعتبارات آنها از محل تنش تامین گردیده و در حال انجام شهر مهران و بهسازی چشمه سراب سیکان، همچنین مورخ ۹۹/۰۷/۱۸ از پروژه های طرح آبرسانی ملکشاهی ، آب شیرین کن ملکشاهی ، بهسازی چشمه گل گل ، اصلاح بخشی از خط انتقال گل گل و جابجایی خط انتقال گل گل از زیر منازل مردم بازدید نمودند.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ مهندس رضایی معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت ضمن خوشامد گویی به مهندس طباطبایی اظهار داشت: ارتقای کمی و کیفی منابع تامین آب در سطح استان به منظور تامین نیاز آبی بلند مدت جزو اولویتهای شرکت آب و فاضلاب استان در سطح کلیه شهرها و روستاها قرار دارد.

 وی تاکید کرد: جهت تحقق این مهم برای تامین منابع مالی نیازمند نگاه ویژه شرکت مهندسی به پروژه های در حال اجرا هستیم.

مهندس رضایی با اشاره به اهمیت پایانه مرزی مهران و خدمات رسانی به زائرین عتبات عالیات اظهار امیدواری نمود با تامین اعتبارات مورد نیاز زیرساخت های آب شرب شهر مهران و پایانه مرزی تا اربعین سال آینده تکمیل و در مدار بهره برداری قرار گیرند.

وی تصریح کرد : هم اکنون در شهر مهران عملیات اجرایی ساخت یک باب مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی ادامه دارد و حفر و لوله گذاری یک حلقه چاه به اتمام رسیده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به  پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی گفت: این طرح با پیشرفت بیش از 75 درصد در حال اجرا است‌ که با بهره برداری از این پروژه مشکلی در خصوص تامین آب این شهر و روستاهای اطراف وجود نخواهد داشت.

مهندس رضایی همچنین در هنگام بازدید از بهسازی و اصلاح بخشی از خط انتقال چشمه گل گل و جابجایی بخشی از لوله خط انتقال گل گل از زیر منازل مردم تنش آبی در شهر ایلام و لزوم ارتقای سامانه های تامین ،توزیع و ذخیره را به صورت دقیق بیان نمود و خواستار توجه جدی به وضعیت تنش موجود در این شهر شد .

مدیرکل دفتر آب شهری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز هدف از این بازدید را بررسی پروژه های اجرایی  استان ایلام بیان نمود.

مهندس  طباطبایی  با بیان اینکه باید از ظرفیت منابع تامین آب استان برای تامین آب شهرها و روستاها استفاده گردد و این ظرفیت با پهنه بندی شبکه های توزیع مدیریت شود گفت: یکی دیگر از اقداماتی که می توان در کاهش مصرف آب انجام داد استفاده از ظرفیت رسانه ها است که می توانند با انتقال مفاهیم درست به شهروندان در این امر ضروری مشارکت داشته باشند.

این مسؤل انتقال تجربه و دانش بین نیروهای حوزه‌های مختلف شرکت های آب و فاضلاب به خصوص در حوزه بهره بردای و توسعه آب و فاضلاب را عاملی موثر در کاهش مشکلات و چالش های پیش رو دانست .

وی در خاتمه از زحمات و پیگیری شرکت آب و فاضلاب که در این ایام شیوع ویروس کرونا تامین آب استان را مدیریت کرده است تقدیر و تشکر به عمل آورد و برای همه تلاشگران بی ادعای عرصه تامین و توزیع آب استان آرزوی سلامتی نمود.