برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهر پهله زرین آباد درخصوص بالا آمدن آبهای سطحی

بمنظور بررسی مشکلات ایجاد شده ، بعلت بالا آمدن آبهای سطحی و ارائه راهکار و اتخاذ تصمیمات جلسه مديريت بحران در محل بخشداری زرین آباد برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،

بمنظور بررسی مشکلات ایجاد شده ، بعلت بالا آمدن آبهای سطحی و ارائه راهکار و اتخاذ تصمیمات جلسه مدیریت بحران در محل بخشداری زرین آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، در این جلسه که با حضور فرماندار دهلران ،  مهندس جعفر حسنی قائم مقام شرکت آبفای استان ، دکتر علیمرادی و مهندس یارمحمدی معاون بهره برداری آب منطقه ای استان و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد، مشکلات ایجاد شده برای مردم، بعلت بالا آمدن آبهای سطحی و ارائه راهکار و اتخاذ تصمیمات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر عسگری، فرماندار دهلران، در این جلسه  گفت: راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای مهار آب های سطحی در شهر پهله در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: راه حل های کوتاه مدت یعنی مهار مقطعی، پیش بینی و شهرداری پهله این موضوع را دنبال تا با سونداژ مشکل را برطرف کند.

فرماندار دهلران تاکید کرد: برای بلند مدت نیز موضوع مطالعات دقیق پیشنهاد شد تا دلایل موضوع شناسایی و اقدام عملی انجام شود.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب ایلام نیز با بیان اینکه کارشناسان شرکت آبفای استان بمنظور بررسی دقیق و راهکارها  در منطقه حضور یافته اند گفت: بافت خاک و ریز دانه بودن خاک باعث ایجاد آب های سطحی و روان آب شده است.

مهندس حسنی از نمونه برداری های متعدد و آزمایشات مختلف روی این آب خبر داد و تاکید کرد: نوع آب جریانی با آب شبکه آب و فاضلاب متفاوت است و شکستگی لوله در منطقه نداریم و بر این اساس راهکارهای لازم با حضور مدیران بررسی شد.

قائم مقام آبفای ایلام یکی از راهکارها برای کوتاه مدت را سونداژ سطح شهر و در کنار مسیل های جدید برای هدایت روان آبها دانست و افزود: در دراز مدت نیز مطالعه دقیق در دستور کار قرار گیرد.