سر خط خبرها

در سی ویکمین هفته از پویش «الف - ب - ایران»؛ هشت طرح در حوزه آب و برق استان ایلام افتتاح شد

هشت طرح حوزه آب و برق استان ایلام شامل ۲ طرح در حوزه آبرسانی و ۶ طرح در حوزه برق است در قالب سی و یکمین مرحله از پویش "هر هفته- الف- ب- ایران" به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شر

هشت طرح حوزه آب و برق استان ایلام شامل ۲ طرح در حوزه آبرسانی و ۶ طرح در حوزه برق است در قالب سی و یکمین مرحله از پویش "هر هفته- الف- ب- ایران" به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  در سی و یکمین پویش هفته از پویش (الف - ب - ایران "ساخت و سازها و ساز و کارها"  امروز سه شنبه  18 آذر ماه در مراسمی که با حضور استاندار ایلام، مدیران عامل شرکت های صنعت آب و برق استان که در محل پست 230 کیلو وات برق واقع در بانگجاب ایلام برگزار شد   هشت طرح حوزه آب و برق استان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو  افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، دکتر تیموری مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام در این مراسم با تقدیر از حمایت های وزیر نیرو و استاندار و با اشاره به بهره برداری از آب شیرین کن ملکشاهی و آب رسانی به هشت روستای استان در هفته سی و یکم پویش هر هفته الف-ب ایران در رابطه با بهره برداری از فاز دوم آب شیرین کن ملکشاهی بیان داشت: این طرح با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال با ظرفیت 28 لیتر در ثانیه و جمعیتی بالغ بر16هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

مدیر عامل آبفای استان در رابطه با آبرسانی به هشت روستا در استان ایلام بیان داشت: برای آبرسانی به این روستاها مخازنی به حجم 260 متر مکعب، 12 کیلومتر خط انتقال احداث و اجرا شده است

دکتر تیموری با بیان اینکه برای این طرح  اعتباری بالغ  بر 5.6 میلیارد ریال هزینه شده  است.افزود: با بهره برداری از این طرح، 384 خانوار با جمعیت بالغ بر 1600 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود:  از تعداد 125 روستای استان که قبلا به صورت سیار آبرسانی می شدند هم اکنون به 22 روستا رسیده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و تخصیص به موقع اعتبارات، طی دو سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و استان ایلام  اولین استانی خواهد شد که دیگر آبرسانی سایر نخواهد داشت.

در این مراسم، استاندار ایلام به تقدیر از فعالیت های مجموعه وزارت نیرو در استان خواستار تسریع در اجرای پروژه های اولویت دار وزارت نیرو در استان شد.

مهندس سلیمانی دشتکی افزود: ارکواز ملکشاهی یکی از شهرهای استان است که با کمبود آب مواجهه است و در جهت تامین آب این شهر پروژه های خوبی توسط شرکت آب و فاضلاب استان در دست اجرا است از جمله با  بهره برداری از آب شیرین کن ملکشاهی و در آینده با اتمام  طرح آبرسانی از سد ایلام  به شهر ملکشاهی دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر  و روستاهای اطراف وجود نخواهد داشت اما جهت تسریع این پروژه ها نیازمند حمایت وزارت نیرو می باشد و مجموعه استانداری  ایلام تمام تلاش خود را در جهت تسریع در اجرای این پروژه مبذول خواهد نمود.