سر خط خبرها

تعویض و نوسازی شبکه آبرسانی دو روستای شهرستان چوار استان ایلام

با اجرای ۵۶۰۰ متر شبکه آبرسانی در دو روستای "پاچم دهارون" و"گلزار هرکبود" شهرستان چوار مشکل آبی این روستاها مرتفع گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب استان ایلام، مدیر

با اجرای ۵۶۰۰ متر شبکه آبرسانی در دو روستای "پاچم دهارون" و"گلزار هرکبود" شهرستان چوار مشکل آبی این روستاها مرتفع گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب استان ایلام، مدیر عامل آبفای استان با اعلام این خبر گفت: به منظور اصلاح خطوط فرسوده و قدیمی آب رسانی و جلوگیری از تلفات آب در شبکه توزیع، عملیات  اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی این روستاها در دستور کار قرار گرفت.

دکتر تیموری با بیان اینکه این پروژه ها هم اکنون با 90 درصد پیشرفت در حال اجرا است افزود:  در روستای "پاچم دهارون" عملیات اصلاح شبکه با اجرای 2600 متر لوله گذاری با استفاده از لوله پلی اتیلن در اقطار مختلف و با اعتباری بالغ بر 1میلیارد 870 میلیون ریال در حال اجرا است.

وی ادامه داد: همچنین روستای "گلزار هرکبود" خطوط فرسوده شبکه توزیع آب با اجرای 3000 متر لوله پلی اتیلن  سایز 20، 50، 62، 75، و 90  میلی متری و  با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال  تعویض و نوسازی شده است.

مدیرعامل آبفای استان ایلام یاد آور شد: با اصلاح و بازسازی شبکه آب‌رسانی دو روستای "پاچم دهارون" و"گلزار هرکبود" از توابع شهرستان چوار ایلام در مجموع 193 انشعاب استاندارد سازی شدند.

وی با بیان اینکه اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی این دو روستا باعث افزایش فشار آب می شود افزود: با اجرای این عملیات ضمن ارتقای خدمات، شاهد جلب رضایت مشترکین روستاهای مذکور از وضعیت آب‌رسانی هستیم.