سر خط خبرها

بازدید رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح آبرسانی به ملکشاهی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت : در صورت تامین اعتبار، طرح آبرسانی به ملکشاهی درپایان سال مالی ۱۴۰۰ به اتمام میرسد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام  گفت : در صورت تامین اعتبار،  طرح آبرسانی به ملکشاهی درپایان سال مالی ۱۴۰۰ به اتمام میرسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، دکتر محمدرضا رضائی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، به همراه معاون امور عمرانی استانداری ایلام ، جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی ، معاونین وکارشناسان شرکت از طرح آبرسانی به ملکشاهی بازدید کردند.

دکتر تیموری در این بازدید، ضمن خیر مقدم گزارشی از وضعیت فعلی آب شهرستان، نحوه تامین و توزیع آب شرب، ارائه نمود؛ و در خصوص طرح آبرسانی ملکشاهی اظهار نمود: که این طرح یکی از خواسته های مردم ملکشاهی است و پیشرفت آن مستلزم تامین بموقع اعتبارات است،که با بهره برداری از این طرح آب شرب شهر ملکشاهی با جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر و روستاهای مسیر بطور کامل تامین خواهد شد.

وی افزود: این پروژه با پیشرفت ۸۰ درصد تا کنون ۶۲ میلیارد تومان هزینه داشته و برای تکمیل آن بیش از ۹۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار لازم است؛ و در صورت تأمین به موقع اعتبار،  این طرح درپایان سال مالی ۱۴۰۰ به اتمام میرسد. وی افزود: این طرح شامل سه باب  ایستگاه پمپاژ، 24.5 کیلومتر خط انتقال آب،۳4 کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی، 9000 متر مکعب مخزن ذخیره آب و یک باب  تصفیه خانه آب  است.

دکتر تیموری یادآور شد: ایستگاه پمپاژ شماره 1 بطور کامل اجرا گردیده و عملیات اجرایی و ایستگاه های شماره  ۲ و 3 و تصفیه خانه آب در حال انجام است. در ضمن  خط انتقال برق بطول ۳4 کیلومتر بطور کامل اجرا گردیده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ، در پایان خواستار حمایت هرچه بیشتر رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در زمینه تخصیص بودجه برای ادامه این طرح شد.