برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات آب شرب شهری و روستایی استان ایلام با حضور دکتر جعفری مدیرعامل آب و فاصلاب کشور

پرویز ناصری مدیرعامل آبفای استان در این جلسه به تشریح کامل آخرین وضعیت موجود منابع تامین آب، زیرساخت ها ، برنامه ها و پروژه هاى کوتاه مدت و بلند مدت و مشکلات و تنگناهاى مربوطه پرداخت و از اهتمام ویژه مجموعه آبفای استان در راستای تکمیل پروژه های ناتمام شرکت خبر داد و گفت :  فرسودگی شبکه های آبرسانی در شهرها و روستاهای تحت پوشش ، چاه های خارج از مدار ، تنش آبی پیش رو در فصل گرم سال و بحث دفع بهداشتی فاضلاب از مهمترین چالش های آبفای استان است که امیدواریم با نگاه مثبت وزارت نیرو و شرکت آبفای کشور بتوانیم نسبت به رفع این مشکلات اقدام نموده و در این خصوص مردم دچار دغدغه نشوند.

وی افزود : امیداوریم اعتبارات خوبی در خصوص حوزه آبرسانی استان دیده شود و با پیگیری و تلاش همه عزیزان مخصوصا دکتر جعفری مدیرعامل آب و فاصلاب کشور و دکتر امینی معاون بهره برداری آبفای کشور بتوانیم این اعتبارات را تخصیص دهیم تا پروژه های آبرسانی نیمه تمام را به سر انجام برسانیم .

در ادامه جلسه، بسطامی نماینده مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل و مجموعه همکاران آبفای استان اظهار داشت: مشکلاتی در حوزه آب شرب و حتی فاضلاب در استان وجود دارد که امیدواریم با حمایت شرکت آب و فاضلاب کشور بتوانیم این مشکلات که مهمترین دغدغه مردم می باشد را مرتفع نماییم .

وی خاطرنشان ساخت: بصورت جدى مسائل مرتبط با تأمین اعتبارات مورد نیاز جهت تسریع در تکمیل؛ بهره بردارى پروژه ها، توسعه و ارتقاء زیرساخت هاى مرتبط با تامین و توزیع آب شرب و نگهداری فاضلاب را پیگیرى خواهیم نمود.

در این جلسه دکتر جعفری مدیرعامل آب و فاصلاب کشور ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط آبفای استان مخصوصا در ارائه خدمات به زوار اربعین در سال گذشته، گفت : تامین آب شرب بهداشتی و سالم مهمترین خدمت رسانی مطلوب به مردم است و ما موظف هستیم همه توان مجموعه مدیریتی خود را جهت رفاه حال مردم و شکوفایی تولید بکار گیریم .

مدیرعامل آب و فاصلاب کشور در پایان در خصوص آبرسانی به روستاها با تقدیر از جایگاه برتر استان ایلام در این زمینه، خاطرنشان ساخت : در طرح جهاد آبرسانی روستاها کارهای خوبی در حال انجام است و طبق نشست هایی که با قرارگاه خاتم الانبیاء و امام حسن مجتبی(ع) داشته ایم امیدواریم با ظرفیت خوبی که این دو قرارگاه دارند و با افزایش سرعت در روند پروژه ها، مشکلات هر چه سریعتر مرتفع گردد .


لازم به ذکر است این جلسه در خصوص سیستم جمع آوری فاصلاب و مشکلات آبرسانی به ایلام، چوار، ملکشاهی، مجتمع داجیوند شهرستان هلیلان و زوار اربعین حسینی  به جهت جلوگیری از تنش های آبی در تابستان پیش رو برگزار و اعتبارات لازم مورد تصویب قرار گرفت.