توسعه 1200 متر شبکه توزیع آب روستای چالاب شهرستان مهران / حدود هزار از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهران: با اجرای هزار و 200متر شبکه توزیع آب روستای چالاب شهرستان مهران، اهالی این روستا با جمعیتی حدود هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند. به گزارش روابط ع

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهران: با اجرای هزار و 200متر شبکه توزیع آب روستای چالاب شهرستان مهران، اهالی این روستا با جمعیتی حدود هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، نبی اله عباسی ضمن بیان این خبر، گفت: امور آبفا شهرستان مهران با توجه به فرسودگی شبکه و همچنین  افزایش جمعیت و نیاز به آب شرب سالم و پایدار، توسعه شبکه توزیع این روستا را در دستور کار خود قرار داد.

به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهران در این عملیات که به منظور تامین آب شرب مناطق فاقد شبکه توزیع آب در روستای چالاب شهرستان مهران انجام شد، هزار و 1200 متر لوله گذاری با لوله از نوع پلی اتیلن اجرا گردید که همین امر باعث پایداری آب شرب 900  مشترک با جمعیتی حدود هزار نفر شد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: بدیهی است مالکین ساختمانهای ساخته شده و قطعات زمین در دست ساخت می توانند با ارائه معرفی نامه از ناحیه دهیاری روستای چالاب جهت اخذ اشتراک آب به امور آب و فاضلاب شهرستان مهران مراجعه نمایند.

مدیر  امور آب و فاضلاب شهرستان مهران در پایان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب در جامعه خاطرنشان کرد: درخواست ما از مردم شهرستان این است که با مصرف صحیح آب و پرهیز از مصارف غیرضروری در حفظ این نعمت الهی و انتقال آن به نسل‌های آینده سهیم باشند.

لازم بذکر است روستای چالاب از  یکی روستاهای شهرستان مهران در مسیر مواصلاتی دهلران به مهران قرار دارد.