دیدار مدیرعامل شرکت آبفا با استاندار ایلام

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام؛مدیرعامل شرکت آبفا ایلام در این دیدار ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت تامین و توزیع آب شهرها و مناطق روستایی استان، اظهار داشت: با همکاری مجموعه آبفا و با انجام کار جهادی مبتنی بر دانش، تامین آب شرب پایدار مردم شهرها و روستاهای استان به بهترین نحوه ممکن انجام می شود.  

پرویز ناصری افزود: در جریان اجرای طرح جهاد آبرسانی در استان ایلام، ١٨ مجتمع با ١٢٨ روستا و با اعتبار ۵٠٧ میلیارد تومان با 67 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است. 

وی یادآور شد: این پروژه ها شامل، اجرای ٧۵٠ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ساخت ٣٧ باب مخزن، احداث پنج باب ایستگاه پمپاژ، تکمیل ٢واحد تصفیه خانه آب و بهسازی سه چشمه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه است. 

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام گفت: تعداد خانوار تحت پوشش اجرای این طرح، 6هزار و 50 خانواده با جمعیتی حدود 22 هزار نفر هستند. 

ناصری در ادامه از افزایش اعتبارات عمرانی پروژه های حوزه آبرسانی در شهر های مواجه با تنش آبی استان خبر داد و گفت: این مهم با پیگیری های استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس محقق شده است. 

در ادامه این جلسه مهندس امیر باقی معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت نیز به تشریح جزئیات، مشکلات و چالش های پیش روی اجرای پروژه های جهاد آبرسانی پرداختند. 

استاندار ایلام نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های شرکت آبفا، گفت: پیشتازی استان در جهاد آبرسانی بین استان‌ های کشور نشانگر تعامل دو سویه سپاه و آبفا است. 

 

حسن بهرام نیا در ادامه با اشاره به همکاری و تعامل شرکت آب و فاضلاب و بسیج سازندگی سپاه امیر المومنین (ع) در راستای جهاد آبرسانی افزود: این مهم علاوه بر تسریع در تکمیل بموقع پروژه ها موجب رضایتمندی مردم نیز می شود بنابراین این تعامل باید استمرار داشته باشد. 

 گفتنی است؛ تشریح آخرین وضعیت تامین و توزیع آب شهرها و مناطق روستایی، ارائه گزارش پیشرفت پروژه های جهاد آبرسانی و تنش آبی در شهرستان های ایلام، هلیلان، تصفیه خانه آب ملکشاهی و چوار، رفع مشکلات آبرسانی به مجتمع داجیوند و پیگیری اعتبارات مصوب سفر و.. از مهمترین موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.