مشکل آب شهر ایلام حل شد

همانطور که در اطلاعیه های قبلی گفته شد، امروز به دلیل آتش گرفتن تابلو های ایستگاه شماره ۴ پمپاژ سد ایلام، که حدود ۷۰ درصد آب شهر ایلام را تامین می سازند، این دستگاه ها متاسفانه از کار افتادند و نگران

همانطور که در اطلاعیه های قبلی  گفته شد، امروز به دلیل آتش گرفتن تابلو های ایستگاه شماره ۴ پمپاژ سد ایلام، که حدود ۷۰ درصد آب شهر ایلام را تامین می‌سازند، این دستگاه ها متاسفانه از کار افتادند و نگرانی هایی در این خصوص پیش آمد.

در همان ساعت اولیه امروز، یعنی ساعت ۷ صبح، به دستور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تمامی امکانات در محل حادثه استقرار یافت.

از طریق کارشناسان پیش‌بینی می‌شد که حدود پنج روز ایلام با قطعی آب مواجه باشد. اما تلاش جهادی کارکنان شرکت آب و فاضلاب و در رأس آن مدیریت این مجموعه و همچنین دلگرمی و نظارت مدیریت ارشد استان یعنی استاندار محترم و دستگاه‌های نظارتی، شورای تأمین استان، این کار الان، یعنی در ساعت حدود ۲۳ و ۳۰ دقیقه شنبه شب، با موفقیت به پایان رسید و  چهار پمپی که از کار افتاده بودند، وارد مدار شدند.

با توجه به اینکه قدمت این دستگاه های پمپاژ، بیش از ۲۵ سال است، لذا می طلبد که به روز رسانی شوند و ان‌شاءالله با برنامه‌ ریزی که انجام گرفته، این کار به زودی محقق خواهد شد.

نکته حائز اهمیت این که در طی یک سال گذشته تمامی تأسیسات و ایستگاه های پمپاژ در سراسر استان، به روز رسانی و بازسازی شده اند و هم اکنون مشکلی در استان نداریم.

نمونه بارز این مورد، شهر دهلران است که تقریباً دو هفته پیش، ایستگاه پمپاژ این شهر نوسازی شد و با کمترین هزینه، بیش از صد لیتر به ظرفیت پمپاژ آب دهلران اضافه شد، به طوری که مجبور شدیم دو تا از چاه های این شهر را موقتا خاموش کنیم.

در خصوص این اتفاق که امروز افتاد، باید به استحضار برسانیم که این رخداد در طول ۳۰ سال اخیر بی سابقه بوده که یک ایستگاهی به طور کلی تمامی تابلوهای برق آن آتش بگیرد و از کار بیفتد و بتواند در کوتاهترین زمان با بهترین حالت ممکن مسئله حل شود.