در پی وقوع حادثه ایستگاه پمپاژ شماره ۴ سد ایلام؛ جلسه کمیته مدیریت بحران در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد


 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ مدیرعامل شرکت در این جلسه با بیان خدا قوت و خسته نباشید و تبریک گرامیداشت هفته کار و کارگر از همکارانی که احساس تکلیف کرده و پای کار بودند. تقدیر و تشکر نمود.
 
پرویز ناصری اظهار داشت : در این حادثه با توجه به ابعاد گسترده آن، پیش بینی می شد آب شهر ایلام  بیش از چندین روز دچار افت فشار یا قطعی گردد که با لطف و عنایت پروردگار، با تلاش و کوشش جهادی تمامی مجموعه همکاران شرکت از نیروهای خدماتی گرفته تا مدیران و معاونین و همکاری سایر ادارات و ارگان ها  این حادثه به خوبی مدیریت و آب شهر ایلام با کمترین قطعی، تامین شد.
 
وی در ادامه ضمن تقدیر از دکتر بهرام نیا استاندار ایلام و مدیرعامل و نیروهای شرکت توزیع برق استان گفت: بازدید و حضور میدانی  استاندار ایلام باعث قوت قلب مجموعه شد و همچنین حضور اکیپ حوادث و اتفاقات شرکت توزیع برق نشان دهنده  هماهنگی و همکاری نزدیک شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو می باشد.
 
مدیرعامل آبفای استان با بیان اینکه شرکت هم بحران سیل و هم این حادثه را به خوبی مدیریت نمود، تصریح کرد: باید کمیته ای مستقل، علت ابعاد این حادثه بررسی کند و لازم است بدنبال راهکارهایی جهت بهبود عملکرد شرکت باشیم.
 
ناصری در پایان خواستار برآورد دقیق میزان خسارات و خرید تجهیزات جدید مورد نیاز شد.
 
لازم بذکر است در ابتدای این جلسه مهندس مهرشاد سلیمان نژاد، مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت نیز ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندر کاران به جهت مدیریت این بحران به تحلیل و بررسی نقاط قوت و ضعف شرکت در این حادثه پرداخت و راهکارهای مورد نظر خود را جهت ارتقا کیفیت کار ارائه نمود.
وی اظهار داشت: تسریع در اطلاع رسانی ، بحث کنترل ورود و خروج نیروها به محل حادثه، بحث تشکیل بانک اطلاعات در همه تجهیزات، لزوم توجه به اصول ایمنی در طراحی ، اجرا و بهره برداری از تاسیسات، بحث رعایت قوانین، ساماندهی نیروهای انسانی و تشکیلات از مهمترین راهکارهای ارتقا کیفیت عملکرد در شرایط بحران است
 
لازم بذکر است در پایان این مراسم، مدیرعامل شرکت از نیروهای عملیاتی درگیر در این حادثه با اهدا لوح، تقدیر بعمل آورد.