برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات آب شرب شهری و روستایی استان ایلام با حضور دکتر رضایی مدیرکل دفتر آمار و تلفیق بودجه وزارت نیرو

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ مدیرعامل آبفای استان در این جلسه ضمن تشریح آخرین وضعیت موجود منابع تامین آب، برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و مشکلات و تنگناهاى موجود، گفت : در سال گذشته که ایلام خشک ترین استان کشور معرفی شد توانستیم با مدیریت منابع و مصارف و با همکاری مردم شریف استان علیرغم وجود مشکلات فراوان از جمله فرسودگی شبکه های آبرسانی در شهرها و روستاهای تحت پوشش و چاه های خارج از مدار و ... از مهم را مدیریت و از ایجاد تنش آبی جلوگیری نماییم که امیدواریم در سال جاری با نگاه مثبت وزارت نیرو بتوانیم نسبت به رفع این مشکلات اقدام نماییم.

پرویز ناصری افزود: تامین آب شرب پایدار، بهداشتی و سالم مهمترین وظیفه آبفای استان است که ما موظف هستیم همه توان و تجربه مجموعه مدیریتی خود را جهت رفاه حال مردم و شکوفایی تولید بکار گیریم .

در این جلسه، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از فعالیت های جهادی مدیرعامل و مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان، به بیان مشکلات حوزه های انتخابیه خود پرداختند.

همچنین در ادامه این جلسه دکتر رضایی مدیرکل دفتر آمار و تلفیق بودجه وزارت نیرو نسبت به تخصیص اعتبارات لازم در خصوص تکمیل پروژه ها و رفع مشکلات ناشی از تنش آبی در شهرستان های استان قول مساعد داد.


لازم به ذکر است در این جلسه مقرر گردید وزارت نیرو در خصوص تامین اعتبار پروژه های اضطراری آبرسانی در مناطق شهری و روستایی استان به ویژه تامین آب اضطراری چوار، ملکشاهی ، مجتمع داجیوند هلیلان ، شهر ایلام، روستاهای دشت عباس دهلران، مجتمع آب روستایی چم کلان دره شهر، روستای چنار جابری بدره ، مرز چیلات جهت اربعین حسینی سال ۱۴۰۲، همچنین کمک به اتمام پروژه فاصلاب مرز مهران و در نهایت مشکل اجرای شبکه جمع آوری فاصلاب شهرهای استان مساعدت نماید.