در هفتمین روز از هفته دولت کلنگ احداث مخزن ۵۰۰ مترمکعبی روستای "آبچشمه" و مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی "زرانگوش" شهرستان بدره بر زمین زده شد

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، قائم مقام شرکت آبفای استان در آیین کلنگ زنی مخزن ۵۰۰ متر مکعبی روستای آبچشمه گفت: احداث این مخزن با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی تامین اعتبار می گردد.

 

مهندس رضا محمدرضائی افزود: این مخزن ظرف مدت ۳ ماه به بهره برداری می رسد و ۲۸۵ مشترک با جمعیتی بالغ بر ۱۱۴۰ نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند می شوند.

 

قائم مقام آبفای استان ایلام در مراسم کلنگ زنی مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی روستای زرانگوش نیز گفت: این مخزن با اعتبار ۶۲ میلیارد ریال و از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی ظرف ۶ ماه احداث و به بهره برداری می رسد و تعداد ۵۴۲ مشترک با جمعیتی بالغ بر ۲۱۶۸ نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند می شوند.

 

وی ضمن تقدیر استاندار ایلام بجهت خدمت رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و حمایت از پروژه های آبرسانی در سطح استان یاد آور شد: روستای زرانگوش مدتی است که به دلایل مختلف با کمبود و افت فشار آب مواجه است که ان شالله با بهره برداری از این مخزن مشکل افت فشار آب این روستا مرتفع می گردد.

 

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: یکی از دستگاه های همواره پای کار، شرکت آب و فاضلاب استان است.

 

مهندس علیزاده با تقدیر از مدیرعامل و مجموعه آبفای استان افزود: با اتمام پروژه‌های مختلف حوزه آب که در سراسر استان در جریان است تاپایان سال بخش عمده ای از مشکلات آب مردم رفع می گردد.

 

وی در پایان اظهار داشت: دولت در حوزه عمرانی کارهای بسیاری انجام داده که نمونه بارز آن جهاد آبرسانی در سطح کشور است که تا کنون بی سابقه بوده است.