با بهره برداری از بهسازی چشمه و توسعه خط انتقال پشته ماژین؛ ۳۸۵۰ نفر از مردم بخش ماژین دره شهر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند

 

آیین بهره برداری از فاز اول آبرسانی شامل بهسازی دو دهنه چشمه و خط انتقال بطول 3 کیلومتر شهر ماژین و روستاهای تابعه با حضور مهندس بهزاد علیزاده نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان ، فرماندار دره شهر و جمعی از مسئولین محلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ قائم مقام آبفای استان در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت گفت: این پروژه شامل بهسازی دو دهنه چشمه و اجرای خط انتقال با لوله فولادی به قطر 200 میلی متر به طول 3000 متر است که به منظور ارتقا کیفی آب، یک باب فیلتر شنی تند به ظرفیت ۳۰ لیتر بر ثانیه تهیه، نصب و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مهندس رضا محمدرضائی اعتبار هزینه شده این پروژه را بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان برشمرد و افزود: با بهره برداری از این طرح 11 روستا و همچنین شهر ماژین شامل 1400 خانوار با جمعیتی بالغ بر 3850 نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند.

وی ضمن تقدیر از پیگیری ها و حمایت های نماینده مجلس در جهت اجرای پروژه های آب و فاضلاب و با اشاره به استقرار اداره آب و فاضلاب در شهر ماژین یا آور شد: با توجه به مسافت 60 کیلومتری ماژین تا دره شهر اهالی این منطقه جهت انجام امورات مربوط باید مسافت زیادی را طی می کردند لذا بـه منـظور ارائـه خـدمات مطـلوب بـه مـراجعین و مشترکین محترم شهر ماژین ساختمان اداری آبفای این شهر با 4 پرسنل احداث گردید.

در ادامه این مراسم مهندس علیزاده، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از مدیرعامل و مجموعه شرکت آبفای استان اظهار داشت: خوشبختانه در دولت سیزدهم اقدامات مناسبی جهت تامین آب شهرها و روستاهای استان انجام گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی یکی از مشکلات آب و فاضلاب استان را تعویض شبکه های فرسوده آب برشمرد و اظهار داشت: این مهم از مطالبات به حق مردم بوده و ما نیز بعنوان خادمان مردم در مجلس شورای اسلامی تمامی تلاش خود را جهت جذب اعتبارات لازم انجام می دهیم.

لازم به ذکر است این پروژه با حمایت و مشارکت بنیاد برکت اجرا و توسط دو نفر از خانواده معزز شهدا که در مراسم حضور داشتند، افتتاح گردید.