فاز اول آبرسانی به مجتمع ماهیزان داجیوند هلیلان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است

مدير عامل آبفاي استان ايلام گفت: طرح آبرساني به مجتمع داجيوند هليلان با 70 درصد پيشرفت فیزیکی در آينده نزديك به بهره برداري خواهد رسيد. به گزارش روابط عمومي شرگت آب و فاضلاب استان ايلام، پرويز ناصر

مدیر عامل آبفای استان ایلام گفت: طرح آبرسانی به مجتمع داجیوند هلیلان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرگت آب و فاضلاب استان ایلام، پرویز ناصری افزود: در سنوات گذشته روستاهای مجتمع ماهیزان داجیوند هلیلان با کمبود آب مواجه بودند، لذا جهت بهبود و ارتقا آبرسانی به  این مجتمع، در فاز اول اقداماتی از قبیل: حفر و بهره برداری از یک حلقه چاه آبرفتی به عمق 100 متر با آبدهی ۳۰ لیتر بر ثانیه، احداث خط انتقال بطول بیش از 10 کیلومتر و احداث یک باب مخزن 200 متر مکعبی بتنی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست، تصریح کرد:کار احداث مخزن 200 متر مکعبی به اتمام رسیده، از 10 کیلومتر خط انتقال پیش بینی شده بیش از 7 کیلومتر با لوله به قطر 150 و 200 میلیمتری اجرا و حدود 600 متر خط انتقال برق نیز اجرا شده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با تاکید بر اینکه برای فاز اول این پروژه اعتباری به مبلغ 250 میلیارد ریال در نظر گرفته شده، اظهار داشت: در فاز اول، جمعیتی بالغ بر 3000  نفر و در فاز دوم که ان شالله در آینده نزدیک شروع به کار خواهیم نمود در مجموع جمعیتی بالغ بر 6000 هزار نفر از نعمت آب پایدار، بهداشتی و سالم برخوردار خواهند شد.

وی یاد آور شد: طی دو سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه ی آبرسانی شهری و روستایی صورت گرفته است که بر آنیم تا با همدلی و هم افزایی بیشتر، این فعالیت ها را افزایش داده و در ارائه ی خدمات مطلوب و آبرسانی به مردم شریف استان ایلام، گام های موثرتری برداریم.