کلنگ احداث مخزن بتنی ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر ایوان به زمین زده شد

 

به گزارش روابط عمومی آبفای ایلام، معاون توسعه و بهره‌برداری آبفای استان در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: مخزن ۲۰۰۰متر مکعبی بتنی ذخیره آب شرب ایوان  جهت تقویت فشار  آب شهر ایوان به خصوص ضلع شرقی شهر  و همچنین با توجه پیش بینی احداث مساکن نهضت ملی در نزدیکی مخزن فوق احداث می گردد

مهندس امیر باقی افزود: برای احداث این مخزن .۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش تخصیص یافته و پیمانکار نیز مشخص گردیده است.

وی گفت: مدت زمان اجرا و به بهره برداری رسیدن این پروژه ۶ ماه  برآورد شده است. و امیدواریم این مخزن در دهه مبارک فجر به بهره برسد.

 معاون توسعه و بهره‌برداری در ادامه به بیان مطالبی درخصوص اقدامات آبفای استان جهت تامین آب روستاها شهرستان پرداختند.

وی اضافه کرد:  توسعه شبکه آبرسانی و احداث مخازن و رفع مشکل کم آبی ۷ روستای شهرستان ایوان  در فاز اول با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی( ع) با اعتباری بالغ بر ۳۶۰میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در حال اجراست. همچنین با توجه به اتمام پروسه اسفاده از ظرفیت ماده ۵۶ جهت تکمیل و زیرساخت های فاضلاب شهری ایوان  عملیات اجرایی شبکه جمع آوری و انشعابات فاضلاب خانگی شروع شده است .ودرماههای آتی شاهد افزایش ضریب بهره مندی و پوشش سطح فاضلاب شهر خواهیم بود.

 در ادامه معاون اقتصادی استانداری ایلام، با اشاره به فعالیت های شبانه روزی شرکت آب و فاضلاب در سطح استان اظهار داشت: شرکت آبفای استان تلاش گسترده ای برای تامین آب پایدار روستاها و شهرهای استان انجام می دهد که جای قدردانی دارد

دکتر شهریار عباسی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت‌رسانی در هر کجا لازم باشد که توسط کارگزاران نظام انجام خواهد شد.