با حضور استاندار ایلام؛ جلسه قرارگاه اربعین برگزار شد/ ارائه گزارش دستگاه های اجرایی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، پرویز ناصری مدیرعامل آبفای استان در این جلسه گزارشی از روند اجرای پروژه های آبفا و خدمات قابل ارائه به زوار ارائه نمود .
ناصری افزود: برای تامین آب شرب پایدار زوار اربعین از 9 شهرستان استان تا مرز مهران،  برنامه ریزی ها و اقدامات لازم صورت گرفته و در این مسیرها مشکلی جهت تامین آب زوار اربعین حسینی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه شرکت آبفای استان تمام تلاش خود را جهت تامین آب زوار اربعین حسینی از تمامی مبادی ورودی استان ایلام تا مرز مهران  و حتی خارج از مرز بکار گرفته است، تصریح کرد: نیروهای عملیاتی این شرکت از 27 مردادماه در مرز مهران مستقر و بصورت شبانه روزی پای کار هستند.
وی  مهمترین اقدامات صورت گرفته جهت تامین آب برای زوار را  تأمین آب شرب موکب مرکزی شهرستان ایوان با استفاده از آب شبکه پایدار،  تأمین آب شرب موکب شهرستان چوار با استفاده از آب شبکه پایدار و تانکر سیار در شرایط اضطراری، تأمین آب شرب موکب مرکزی شهرستان چرداول واقع در سه راهی کارزان با استفاده از تانکر سیار، تأمین آب مسجد و نمازخانه واقع در میدان ارغوان با استفاده از شبکه پایدار، تأمین آب سرویس های بهداشتی میدان ارغوان شهرستان ایلام با استفاده از شبکه آب پایدار شبکه و ... برشمرد و اظهار داشت: در همین راستا تامین آب محل اسکان موقت (زائرین) ۱۰۰ هزار نفری پارک جنگلی چقاسبز ایلام بصورت پایدار و همچنین استفاده از 2 دستگاه تانکر، تأمین آب موکب سه راهی کمربندی ارغوان به سمت شهرستان مهران با استفاده از شبکه آب پایدار، تأمین آب پایدار مسجد و سرویس بهداشتی میدان قرآن شهرستان ایلام با استفاده از شبکه آب و استقرار تانکر سیار در محل با همکاری شهرداری ایلام،  تأمین آب قرارگاه سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام واقع در منطقه بانروشان و توقفگاه موقت زائرین مستقر در سه راهی جندالله با استفاده از تانکر سیار آبرسان و... از دیگر برنامه ها و پروژه های آبفای استان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به اینکه پیش بینی نصب آب سردکن به تعداد 60 دستگاه در پارکینگ اربعین ، پایانه برکت و کل مسیر تا پایانه شهید قاسم سلیمانی صورت گرفته، تاکید کرد: خدمات‌رسانی آبفای استان ایلام تا آخرین روز از حضور زائران اربعین حسینی ادامه دارد و هیچ محدودیت زمانی در خدمات‌رسانی به عاشقان امام حسین(ع) نداریم.
در ادامه استاندار ایلام از زحمات و خدمات جهادی آبفای استان تقدیر نمود و گفت: خدمت کردن به زائرین هم کمتر از زیارت نیست.
دکتر بهرام نیا با تاکید بر اینکه انتظار داریم با توجه به پیش بینی تردد اصلی زائرین از مرز مهران، خدماتی جامع و در خور این عزیزان ارائه گردد، اظهار داشت: تلاش داریم که زیرساخت مرز مهران تجهیز شود و خدمات رسانی نیز در ایام اربعین تسهیل و افرایش یابد.
لازم به ذکر است در این نشست، اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای تسریع در روند اجرای پروژه ها پرداختند.
بر اساس این گزارش، قرارگاه اربعین در مرز مهران به‌منظور پایش موضوعات، رفع موانع و کاهش نواقص در روزهای آینده نیز به‌طور مستمر تشکیل جلسه خواهد داد.