کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر آبدانان به زمین زده شد

با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه آبدانان، مدیرعامل آبفای استان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی، کلنگ عملیات اجرایی طرح جمع آور

با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه آبدانان، مدیرعامل آبفای استان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی، کلنگ عملیات اجرایی طرح جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر آبدانان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مدیرعامل شرکت آبفا ایلام در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به همه کارگزاران و خادمان به ملت گفت: دولت سیزدهم در یکسال اخیر علی رغم تحریم ها و مشکلات با حضور میدانی در میان مردم در قالب سفرهای استانی توانست جامعه را به خوبی مدیریت کرده و نشان داد دولتی مردمی و از جنس مردم است.

پرویز ناصری در ادامه به تصفیه خانه فاضلاب شهر آبدانان اشاره کرد و گفت: برای بهره برداری از این پروژه 70 کیلومتر شبکه جمع آوری و دو کیلومتر خط انتقال فاضلاب اجرا خواهد شد که ظرفیت تصفیه 132 لیتر در شبانه روز را دارد.

وی جمعیت تحت پوشش این طرح را تا افق بلند مدت 1425، به تعداد 30754 نفر برشمرد و افزود:  نوع فرایند تصفیه فاضلاب لجن فعال با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر است.

مدیرعامل آبفای استان هزینه اجرای کل پروژه را بالغ بر 1597میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد: هزینه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبدانان تا افق 1425بر اساس فهارس بهای پایه سال 1400 و با اعمال ضرایب تجهیز کارگاه و بالاسری و استعلام تجهیزات الکترومکانیکال بدون ضریب تعدیل در نظر گرفته شده است.

ناصری ادامه داد: متوسط جریان ورودی به تصفیه خانه در سال بدون نشتاب و رواناب، 4060 متر مکعب در روز و محدوده اقطار شبکه و خط انتقال 200 الی 500 میلیمتر لوله پلی اتیلن در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تا پایان سال 1400 حدود 60 درصد جمعیت استان تحت پوشش خدمات دفع بهداشتی فاضلاب قرار گرفته اند، تاکید کرد: از ابتدای سال جاری این نرخ دو درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل آبفای استان در پایان خاطرنشان ساخت: در بحث فاضلاب در ۶ شهرستان ایلام، مهران، دهلران، چرداول، ایوان و دره‌شهر ۶ تصفیه خانه فاضلاب داریم و شبکه‌های آن در حال اجرا و بعضا تکمیل شده اند و مطالعات اجرای شبکه فاضلاب در  شهرستان‌های ملکشاهی،  چوار، انجام و بدنبال ماده ۲۳ هستیم و مطالعات اجرای شبکه فاضلاب در بدره سیروان و هلیلان انجام می شود.

حسنی معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام نیز در این مراسم با ابراز خشنودی از برنامه ریزی و اجرای این پروژه گفت: این دولت، خدمتگزاری به مردم را همچون شهیدان رجایی و باهنر الگوی خود قرار داده و بدون منت در این مسیر گام برمی‌دارد.

وی ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیریهای مدیرعامل و مجموعه آبفای استان که در راستای اهداف و شعارهای دولت کار و کرامت قدم برمی دارند، تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد هرآنچه که به لحاظ اعتباری برای این پروژه نیاز باشد را تامین و حمایت کنیم.

مهندس علیزاده نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از حمایت ویژه و رایزنی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در راستای تعریف و اجرا و تامین منابع برای پروژه های جدید در جهت توسعه استان خبر داد و گفت: یکی از دستگاه های خدمات رسان که بطور ملموس با زندگی مردم سر و کار دارد شرکت آب و فاضلاب است که در مدتی که مهندس ناصری به عنوان مدیرعامل جدید آن معرفی شده است، کار و تلاش مضاعف در این مجموعه نمود پیدا کرده بطوری که در همین مدت کوتاه شاهد کلنگ زنی و افتتاح پروژه های زیرساختی در سطح استان بوده ایم.