در ششمین روز از هفته دولت: مراسم افتتاح و عملیات اجرایی 9 پروژه عمرانی امور آب و فاضلاب شهرستان چوار برگزار شد

امروز دوشنبه 7 شهریور ماه 1401 طی مراسمی با حضور فرماندار ، قائم مقام آبفای استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی؛ عملیات اجرای 9 پروژه عمرانی آب و فاضلاب در شهرستان چوار با مشاركت قرارگاه محروميت

امروز دوشنبه 7 شهریور ماه 1401 طی مراسمی با حضور فرماندار ، قائم مقام آبفای استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی؛ عملیات اجرای 9 پروژه عمرانی آب و فاضلاب در شهرستان چوار با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان؛ قائم مقام آبفای استان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: متاسفانه عدم بارش و کاهش منابع تامین آب سبب شده که شهرها و روستاهای شهرستان چوار با مشکل جدی کمبود آب مواجه باشند که امیدواریم با اجرای این پروژهای آبرسانی، حمایت و همکاری مردم و مسئولین  مشکلات حوزه آب این شهرستان مرتفع شود.

مهندس جعفر حسنی در ادامه 9 پروژه عمرانی امور آب و فاضلاب شهرستان را شامل:

-اجرای خط انتقال  آب به روستاهای گله جار، گلزار حداد، گلزار هر کبود

-اجرای خط انتقال شبکه آبرسانی و مخزن بتنی 100 متر مکعبی روستای میر مکان

-اجرای خط انتقال شبکه آبرسانی و مخزن بتنی 200 متر مکعبی روستای دار توت

-اجرای شبکه آبرسانی روستای سرچم دهارون

-اجرای خط انتقال شبکه آبرسانی و مخزن بتنی 100 متر مکعبی روستای پلک لک

- ساخت مخزن بتنی 300 متر مکعبی روستای آبزا

-ساخت مخزن بتنی 300 متر مکعبی روستای چشمه سرخ

- بهسازی چشمه و اجرای خط انتقال شبکه آبرسانی به روستای چم ژیه

- ساخت مخزن بتنی 200 متر مکعبی روستاهای حاج بختیار و شهرک شهید رجایی برشمرد و افزود:  کل اعتبار این پروژه‌ها ١٧٠٠ میلیارد ریال است که تا کنون مبلغ ٧٠٠ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

قائم مقام آبفای استان با تاکید بر این که ارائه ی خدمات مطلوب آبرسانی به مردم، حتی در دورترین و محروم ترین نقاط استان، اولویت شرکت آبفا است، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه نگاه و توجه دولت به طرح‌های آبرسانی بسیار خوب است که امیدوارم بتوانیم با جذب به موقع اعتبارات، روند اجرای پروژه‌ها را تسریع ببخشیم.

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان چوار نیز ضمن تقدیر از آبفای استان و قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از این پروژه ها بتوانیم به بخشی از مطالبات مردمی پاسخی درخور داده باشیم.