سر خط خبرها

مشکل کم آبی سه روستای شهرستان دره شهر مرتفع شد

مشکل کم آبی سه روستای "فاضل آباد"، "وحدت آباد" و "قلعه تسمه" شهرستان دره شهر با نیرو رسانی، احداث و بهره برداری ایستگاه پمپاژ "قلعه تسمه" مرتفع شد. به گزارش

مشکل کم آبی سه روستای "فاضل آباد"، "وحدت‌آباد" و "قلعه تسمه" شهرستان دره شهر با نیرو رسانی، احداث و بهره برداری ایستگاه پمپاژ "قلعه تسمه" مرتفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاصلاب استان ایلام گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و بروز مشکلات کم آبی در سه روستای "فاضل آباد"، "وحدت‌آباد" و "قلعه تسمه" شهرستان دره شهر، با مطالعه و طراحی مجددسیستم تامین ،انتقال و توزیع آب ، احداث یک ایستگاه پمپاژ جهت افزایش ظرفیت انتقال آب به روستاهای مذکور در دستور کار اجرایی شرکت قرار گرفت.

مهندس امیر باقی افزود: با اجرای نیرو رسانی شبکه برق، احداث و بهره برداری از ایستگاه پمپاژ آب قلعه تسمه با ظرفیت ۳۰ لیتر بر ثانیه و با مشارکت سازمان بسیج عمران و معماری (موسسه عمران بسیج و سازندگی) سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام، مشکل کمبود آب و افت فشار، سه روستای فاضل آباد، وحدت آباد و قلعه تسمه شهرستان دره شهر با ۷۰۰ خانوار مرتفع گردید و جمعیت ۲۵۰۰ نفر از آب شرب پایدار و بهداشتی از لحاظ کمی و کیفی برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: جهت احداث و بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آب قلعه تسمه مبلغ ۲۲۰۰ میلیون ریال از اعتبارات عمرانی با مشارکت سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان هزینه شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاصلاب استان ایلام در پایان خاطرنشان ساخت: با توجه به ظرفیت کم هیدرولیکی انتقال آب و همچنین فرسودگی خط انتقال موجود روستاهای مذکور، پروژه عمرانی اصلاح و تعویض ۱۲.۵ کیلومتر خط انتقال با قطر ۲۵۰ و ۲۰۰ فولادی از مخزن بتنی مجتمع اسلام آباد تا مخزن جدید در حال احداث عباس آباد دره شهر به قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی (ع) واگذار شده و در روز های آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.