سر خط خبرها

بازدید دادستان ایلام از تصفیه خانه آب و خط انتقال آب کمربندی شرقی

امروز شنبه مورخ 8 مرداد ماه 1401 مدیرعامل آبفای استان بهمراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مدیرکل بحران استانداری از تصفیه خانه آب و خط انتقال آب کمربندی شرقی ایلام بازدید کردند. به گزارش روا

امروز شنبه مورخ 8 مرداد ماه 1401 مدیرعامل آبفای استان بهمراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مدیرکل بحران استانداری از تصفیه خانه آب و خط انتقال آب کمربندی شرقی ایلام بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان؛ در این بازدید مدیرعامل آبفای استان توضحیات مبسوطی در خصوص چگونگی انتقال آب و مراحل تصفیه آن ارایه نمود.

پرویز ناصری اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و مشکلات آبی در استان مخصوصاً شهر ایلام، اقداماتی از قبیل تعمیر و بازسازی پمپ‌ها، شناورها و ایستگاه‌های پمپاژ آب بعمل آمده است بطوریکه میزان  استحصال آب از پایاب سد ایلام به جهت ذخیره سازی مجدد به میزان حدود ۴۰۰ لیتر در ثانیه افزایش پیدا نموده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با بیان اینکه علاوه بر برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان مدت برای تأمین آب شهر و روستاهای شهرستان ایلام، برنامه‌های بلند مدتی نیز تدوین گردیده که احداث مخازن و خطوط انتقال جدید شهرستان ایلام نیز بر همین اساس طراحی شده است.

ناصری تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت و لزوم ذخیره‌سازی آب آشامیدنی مردم، عملیات اجرایی ساخت سه مخزن 2000 متر مکعبی شهرک قائم، مخزن 1000 متر مکعبی مهدی آباد و مخزن 1000 متر مکعبی بخش سیوان در دست اجرا قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های آبفای استان جهت تامین آب زوار اربعین حسینی خاطرنشان ساخت: در شهر مهران با انجام پروژه‌های مناسبی از لحاظ کمی و کیفی توانسته‌ایم آب زوار را در حد ۸۵ لیتر در ثانیه برای ۲۷۰ هزار نفر در روز تامین کنیم و پیش‌بینی شده در سال جاری مشکلی در بحث تامین آب زوار نداشته باشیم.

مدیرعامل آبفای استان تاکید کرد: با عنایت به تلاش‌های شبانه روزی مجموعه همکاران استان، با حمایت‌های مسئولین ذیربط در سطح کشور و با توسل به سیدالشهداء همچون سال‌های گذشته بهترین خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی (ع) را شاهد خواهیم بود.

 دادستان ایلام نیز در این بازدید ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب، از مراحل مختلف تصفیه آب بازدید نمود.

دکتر بخشنده اظهار داشت: مسئله آب از حساسیت بسیار بالایی برخورداراست و شرکت آب و فاضلاب باید اهتمام جدی‌ای در خصوص تأمین آب بهداشتی داشته باشد.

وی در پایان تاکید کرد: در اربعین امسال، شاهد تردد زوار بیشتری نسبت به سالهای گذشته هستیم که می طلبد مسئولین استان آمادگی لازم را داشته باشند.