سر خط خبرها

کسب گواهینامه ISO/IEC 17025:2017 توسط آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان ایلام

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: آزمایشگاه مرکزی این شرکت موفق به کسب گواهینامه ISO/IEC 17025:2017 شد. به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، پرویز ناصری افزود: در راستای بهبود خدمات

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت:  آزمایشگاه مرکزی این شرکت موفق به کسب گواهینامه ISO/IEC 17025:2017  شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، پرویز ناصری افزود: در راستای بهبود خدمات رسانی به مشترکین تحت پوشش شرکت و حصول اطمینان از سلامت آب تولید شده، شرکت آب و فاضلاب استان ایلام اقدام به استقرار استاندارد ایزو 17025 در آزمایشگاه مرکزی این شرکت نموده که  بر اساس ممیزی صورت گرفته توسط گروه ممیزی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، موفق به دریافت گواهینامه استقرار استاندارد مذکور گردیده است.

وی افزود: استانداردISO 17025 معیار سنجش کیفیت آزمایشگاهی بوده و یکی از پایه های اصلی آزمایشگاه ها است که تمامی آزمایشگاه ها باید برای کاهش هزینه و افرایش کیفیت کاری خود نسبت به استقرار الزامات آن و کسب گواهینامه اقدام نمایند.

ناصری در پایان تصریح کرد: گواهینامه استاندارد ISO 17025پس از استقرار کامل الزامات کالیبراسیون(سنجش دقت) دستگاه های آزمایشگاهی و نیز الزامات فنی به شرکت ها و مراکز آزمایشگاهی داده می شود که این گواهی سندی مبنی بر دقت بالای دستگاه های آزمایشگاهی،بروز بودن مواد، استانداردها و روش‌های آزمون، صحت نتایج آزمونها و رعایت اصول بی طرفی و محرمانگی توسط آزمایشگاه میباشد.