سر خط خبرها

برگزاری مانور عملیاتی مشترک پدافند غیرعامل شرکت‌های صنعت آب و برق استان ایلام

روز چهارشنبه مورخ 4/8/1401 با حضور مدیرعامل آبفای استان، مدیرکل پدافند غیرعامل استان و معاون مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام، مانور عملیاتی مشترک پدافند غیرعامل شرکت های صنعت آب و برق استان در محل سد

روز چهارشنبه مورخ 4/8/1401 با حضور مدیرعامل آبفای استان، مدیرکل پدافند غیرعامل استان و معاون مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام، مانور عملیاتی مشترک پدافند غیرعامل شرکت‌های صنعت آب و برق استان در محل سد ایلام با موضوع تهدید خرابکارانه در ترانس برق سد ایلام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام؛ مدیرعامل آبفای استان ایلام ضمن نکوداشت ایام هفته پدافند غیرعامل و تقدیر از همکاران حوزه مدیریت بحران گفت: امسال شرکت آب و فاضلاب استان در حوزه پدافند غیرعامل دستگاه برتر استان انتخاب شد که نشان دهند تلاش، پیگیری‌ و اهتمام مجموعه همکاران شرکت آبفای استان در  بحث پدافند غیرعامل است.

پرویز ناصری با تاکید بر برگزاری چنین مانورهایی افزود: انجام مانوری با این سطح باعث می شود تمهیدات لازم را همواره مد نظر داشته باشیم تا میزان خسارت در مواقع بحران به حداقل ممکن تقلیل یابد که باعث می شود بهتر بتوانیم بحران را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: انجام مانور، تمرینی برای شبیه‌سازی حوادث و بحران ها، ارزیابی عملکرد واحدهای عملیاتی، شناسایی نقاط ضعف و توانمندی ها و به چالش کشیدن برنامه های عملیاتی برای مقابله با حوادث احتمالی است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام نیز در این مانور  ضمن نکوداشت هفته پدافند غیرعامل ، این هفته را نماد اطلاع رسانی از فعالیت های انجام شده در بین مردم و مسئولان دانست.

دکتر رحیمی یاد آور شد: کارهای بسیار خوبی در حوزه آب در استان صورت گرفته که به عنوان نمونه و علیرغم خشکسالی شدیدی که با آن روبه رو هستیم، بحث مدیریت آب در استان ایلام مخصوصا در پیک تابستان بود.

لازم به ذکر است در پایان این مانور، مدیرعامل پدافند غیرعامل استان، سطح آمادگی شرکت آبفای استان را خوب ارزیابی نمود.