دیدار مدیرکل بازرسی استان ایلام با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام

مدیرکل بازرسی استان ایلام و هیات همراه با مدیر عامل، معاونین و مدیران ستادی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام دیدار و گفتگو نمودند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مدیرعامل شرکت آب و

مدیرکل بازرسی استان ایلام و هیات همراه با مدیر عامل، معاونین و مدیران ستادی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در این دیدار گزارشی از  نحوه تامین و توزیع آب شرب، طرح‌ها و پروژه‌های آبرسانی در حال اجرا و تشریح فعالیت های حوزه فاضلاب  و همچنین چالش های پیش روی شرکت ارائه نمودند.

پرویز ناصری با بیان اینکه در سال گذشته،  استان ایلام در صدر استان های کم بارش قرار داشت  گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش جهادی در مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان، توانستیم تابستان را به بهترین نحوه ممکن مدیریت و مشکل خاصی در تامین آب شهرها و روستاهای استان نداشته ایم.

وی یادآور شد: برای تامین آب پایدار استان برنامه و پروژه های تعریف و در دست اجرا می باشد.

مدیر عامل ابفا در ادامه به چالش های پیشروی شرکت از جمله:  بحث تعویض و جابجایی خط انتقال آب گل گل و همچنین لزوم اصلاح شبکه های فرسوده شهر ایلام پرداخت.

پرویز ناصری با اشاره به اینکه میزان هدر رفت آب در استان ۲۶.۱۷ است، تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد شبکه توزیع آب استان فرسوده هستند که نیازمند بهسازی است و با توجه به وضعیت مالی شرکت‌های آب و فاضلاب دولت باید نسبت به تامین و تخصیص اعتبارات لازم توجه ویژه‌ای به بخش آب و فاضلاب کند.

ناصری  تاکید کرد: قطعا کار در اینجا بدون چالش نیست و ایرادات سازمان بازرسی را نه تنها تهدید محسوب نمی کنیم بلکه این امر را فرصتی دانسته تا برای ترمیم نقاط ضعف شرکت اقدام نماییم که حاصل آن ارتقا خدمات شرکت به مردم می شود.

مدیر کل بازرسی استان  ایلام نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از اقدامات شرکت آب و فاضلاب و مدیر عامل آبفای استان گفت: توزیع عادلانه آب بین مردم با وجودکاهش بارندگی ها و کمبود شدید آب ،کاری بسیار سخت و دشوار است که خوشبختانه شرکت آب و فاضلاب استان در تابستان امسال از این آزمون سربلند بیرون آمد.

مهدی اصلانی بیان کرد: نگاه ما به دستگاههای اجرایی استان ، حمایتی است.

مدیر کل بازرسی استان  ایلام خواستار استفاده از ظرفیت کارشناسی در بدنه دستگاه شد و افزود: مشارکت کارکنان در تصمیمات دستگاه و فعال سازی ظرفیت‌ها و استفاده از نقطه نظر ات آنان  باعث افزایش بهره وری می گردد.

لازم به ذکر است توجه به استفاده بهینه از منابع و امکانات، ، استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب استان، مشارکت مردم و نظارت مردم در فعالیت های شرکت،  و جلوگیری از هدر رفت آب از جمله مباحثی بودند که مدیر کل بازرسی استان بر آن ها تاکید نمودند.