سر خط خبرها

مدیرعامل آبفای ایلام تاکید کرد: خدمت رسانی به زوار اربعین با تامین ۱۳۰ لیتر بر ثانیه آب پایدار برای ۳۵۰ هزار نفر در روز توسط آبفای ایلام


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام از خدمت‌رسانی به زوار اربعین در سال جاری با تامین ١٣٠ لیتر بر ثانیه آب پایدار برای ٣۵٠ هزار نفر در روز خبر داد و گفت: این اقدام جهادی مورد رضایت زوار و مسوولان ملی و وزارت نیرو نیز واقع شد.
پرویز ناصری با بیان اینکه استان ایلام در صدر  فهرست استان‌های دچار خشکسالی در کشور است، خاطرنشان ساخت: با همکاری مردم و مدیریت منابع و مصارف، گذر از تنش آبی تابستان ١۴٠١ به خوبی انجام شد.
ناصری ادامه داد: در جریان طرح جهاد آبرسانی نیز ١٨ مجتمع با ١٢٨ روستا با اعتبار ۵٠٧ میلیارد تومان به قرارگاه جهاد آبرسانی واگذار شد.
وی گفت: اجرای ٧۵٠ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ساخت ٣٧ باب مخزن، احداث پنج باب ایستگاه پمپاژ، احداث ٢ تصفیه خانه آب و بهسازی سه چشمه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه با ۵٣ درصد پیشرفت فیزیکی از پرپژه های جهاد آبرسانی است.
ناصری ادامه داد: ٢ پروژه اولویت دار و اضطراری تامین آب نیز در استان شامل آبرسانی به شهر ملکشاهی و روستاهای مسیر و ارتقای تصفیه خانه سد ایلام تعریف و در حال اجراست.
ناصری گفت: برای تامین آب پایدار در سال ١۴٠٢ نیز برنامه ریزی صورت گرفته که حفر ١٠ حلقه چاه از آن جمله است.
وی خاطرنشان کرد: خشکسالی های اخیر و فرسودگی شبکه ها از دغدغه های این شرکت است و امیدواریم ردیف بودجه خاصی برای بازسازی شبکه فرسوده اختصاص یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام از میزبانی آبفای مشهد در برگزاری این همایش تشکر کرد.