سر خط خبرها

نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس شهر ایلام

مدیرعامل آبفای استان ایلام گفت: در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب، تجهیزات کاهنده مصرف آب در 20 مدرسه شهر ایلام نصب گردید. به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، پرویز ناصری با اعلام ای

مدیرعامل آبفای استان ایلام گفت: در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب، تجهیزات کاهنده مصرف آب در 20 مدرسه شهر ایلام نصب گردید.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، پرویز ناصری با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اهمیت تداوم آموزش و فرهنگ‌سازی در خصوص اصلاح راهکارهای صحیح الگوی مصرف آب در میان دانش‌آموزان، خانواده‌ها و مشترکین در راستای کاهش مصرف و گسترش فرهنگ بهینه آب، شرکت آبفا استان اقدام به نصب شیرآلات کاهنده مصرف در سطح مدارس شهر ایلام نمود و این کار در سایر شهرستان های استان نیز در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این قبیل اقدامات در بخش فرهنگی، زمینه مصرف صحیح و استفاده بهینه از منابع آبی موجود به منظور احترام به حقوق نسل‌های آینده فراهم شود.

ناصری با اشاره به وضعیت ذخایر آبی استان گفت: با توجه به بروز خشکسالی‌ها و کاهش منابع سفره‌های زیرزمینی، می‌طلبد در خصوص موضوع صرفه‌جویی، بیش از پیش توجه داشته باشیم.

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به ۱۹ شهر و ۵۱۱ روستای تحت پوشش شرکت آبفا در استان به فرایند تأمین آب از استحصال تا تأمین اشاره کرد و افزود: با تلاش شبانه‌روزی و مداوم بخش‌های مختلف شرکت آبفای استان می کوشیم تا آنچه که در نهایت به دست مصرف کننده می‌رسد آبی سالم و بهداشتی باشد.

ناصری در پایان خاطرنشان ساخت: امیدواریم با کمک دانش آموزان و اولیا و با اجرای این قبیل اقدامات در بخش فرهنگی، زمینه مصرف صحیح و استفاده بهینه از منابع آبی موجود به منظور احترام به حقوق نسل‌های آینده فراهم شود.