سر خط خبرها

با حضور معاون رییس جمهور در امور مجلس صورت گرفت؛ پروژه آبرسانی به شهرک میلاد و مساکن 1000 واحدی طرح نهضت ملی شهر ایلام افتتاح شد

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ طی مراسمی با حضور دکتر سید محمد حسینی معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس، دکتر بهرام نیا استاندار ایلام و معاونین، فرماندار ایلام، مهندس نادری فرماندار ایلام، پرویز ناصری مدیرعامل آبفای استان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان پروژه آبرسانی به به شهرک میلاد و مساکن 1000واحدی طرح نهضت ملی شهر ایلام افتتاح شد.

مدیرعامل آبفای استان در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گزارشی از روند اجرای پروژه ارائه نمود.

پرویز ناصری گفت: امروز و با حضور معاون محترم رییس جمهور و در راستای تامین آب سالم و پایدار و با اعتباری بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال از محل آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی، پروژه‌ مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی شهرک قائم شهر ایلام افتتاح و همچنین کلنگ پروژه های آبرسانی به شهرک میلاد و مسکن 1000واحدی طرح نهضت ملی مسکن، احداث مخزن ۳۰۰۰ متر مکعبی زون۶ شهری منطقه شهرک چالیمار و لایه مرزی شهرک جانبازان ایلام و مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی زون ۱ و ۲ شهری منطقه بانبرز، بعثت و شهرک هجرت شهر ایلام به زمین زده می شود.

ناصری با بیان اینکه در راستای رویکرد مثبت و اهتمام جدی دولت کریمه آیت اله رئیسی به توسعه عدالت اجتماعی و رسیدگی به مناطق کم برخوردار و نگاه ویژه ای که به آب و طرح های آبرسانی برای مناطق کم برخوردار وجود دارد، افزود: با حمایت های جدی دکتر بهرام نیا استاندار محترم ایلام و رئیس قرارگاه جهاد آبرسانی، اقدامات بسیار ارزنده ای در بحث تامین آب در اقصی نقاط استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد : در خصوص پروژه های جهاد آبرسانی با پیشرفت 66 درصدی از استان های پیشرو در سطح کشور هستیم.

ناصری با تقدیر از عملکرد روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص اهتمام ویژه در تبیین فعالیت ها و اقدامات شرکت در راستای جهاد تبیین، در پایان سخنانش از حمایت های ویژه دکتر بهرام نیا استاندار ایلام، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تمامی همکاران شاغل در آبفای استان تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه این مراسم دکتر بهرام نیا استاندار ایلام در این آیین با بیان اینکه تحول عظیمی در حوزه آبرسانی در استان ایلام انجام گرفته است، گفت: استان ایلام از نظر درصد پیشرفت فیزیکی پروزه ها در جهاد آبرسانی از استان های برتر کشور بوده و در مقام نخست قرار دارد.

بهرام نیا افزود: در ابتدا تعداد روستاهایی که در طرح جهاد آبرسانی قرار گرفت ۱۲۸ روستا با اعتبار ۵۰۷ میلیارد تومان بود که با رایزنی‌های صورت گرفته این تعداد روستا به ۲۰۰ مورد افزایش و اعتبار لازم نیز به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. وی تصریح کرد: در شرایطی که کل کشور دچار تنش آبی بود، در یک اقدام جهادی و در یکی از بخش‌های محروم استان در هلیلان در کمتر از چهار ماه آب مورد نیاز یکی روستاهای هلیلان تامین شد.

استاندار ایلام تصریح کرد: توسعه مناطق کمتر توسعه یافته با نگاه راهبردی و مدیریت جهادی نصب العین دولتمردان و مدیریت استان قرار گرفته است.

 

معاون امور مجلس ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: سفرهای استانی یک تحرک را در سراسر کشور ایجاد کرده و در واقع آن رکودی را که حاکم بود، پشت سر گذاشته شده است. وی افزود: اقدامات موثر و مفیدی در جای جای کشور در حال انجام است، فلسفه حکومت، دولت در نظام اسلامی همین است که به مردم خدمت کرد چرا غیر از این چیز دیگری نیست. معاون امور مجلس ریاست جمهوی بیان کرد: تجمعاتی که در یک دهه اخیر به خاطر خشکسالی شکل گرفت حتی در استان های شمالی کشور مساله آب مساله اصلی بود، خوشبختانه در دولت سیزدهم و با حضور شخص رییس جمهوری یک به یک این موضوعات بررسی و نسبت به رفع مسایل و مشکلات موجود اقدامات لازم انجام‌ می گیرد.وی اضافه کرد: اگر می خواهیم امید را در جامعه ایجاد کنیم، تنها و تنها با کار کردن و آن هم‌ نه با حرف زدن بلکه در عمل کردن است و این خود باعث دلگرمی مردم خواهد شد.

دکتر حسینی با تقدیر از تلاش های مجموعه آبفای استان، بسیج، سپاه و دیگر ارگان ها در بحث آبرسانی در مناطق محروم استان بیان کرد: امروز شاهدیم که همه نهادها در کنار هم هستند که نتیجه این هم افزایی به طور قطع، خدمت بیشتر به مردم خواهد شد.