سر خط خبرها

کلنگ پروژه حفر یک حلقه چاه در شهرک سرتنگ زنگوان به زمین زده شد

 

با حضور رئیسی فرماندار سیروان، مدیرکل امور اقتصادی و مدیرکل امور روستایی و شوراههای استانداری ایلام، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت، جمعی از مسئولین محلی و مردم کلنگ پروژه حفر یک حلقه چاه آبرفتی به عمق 90 متر در شهرک سرتنگ زنگوان شهرستان سیروان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ مهندس امیر باقی معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان در این مراسم گفت : شرکت آبفای استان در راستای رفع مشکل کمبود آب و افزایش ظرفیت تامین آب این شهرک و روستاهای اطراف، اقدام به مطالعه، طراحی و عملیات حفر یک حلقه چاه نموده است.

وی با بیان اینکه هدف از حفر این چاه تامین آب شهرک سرتنگ و روستاهای اطراف آن است، افزود: بر اساس پیگیری های مدیرعامل شرکت آبفای استان مجموعه شهرستان سیروان، مجوز حفر این چاه اخذ و امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم که امیداواریم با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد بهره برداری پیش از موعد این پروژه باشیم.

مهندس باقی در پایان اعتبار این پروژه را ۳۰ میلیارد ریال برشمرد و خاطرنشان ساخت: شرکت آبفای استان تمام تلاش خود را در جهت تامین آب سالم، بهداشتی و پایدار برای اقصی نقاط استان به عنوان ماموریت سازمانی خود به کار بسته و از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

در ادامه این مراسم، حاج علیرضا رئیسی فرماندار سیروان نیز ضمن تقدیر از اهتمام ویژه آبفای استان در راستای جهاد آبرسانی از پیگیری های مدیرعامل آبفای استان به دلیل اخذ مجوز برای حفر این چاه و رفع مشکل کم آبی منطقه تقدیر نمود