برگزاری مانور زلزله و ایمنی توسط شرکت آب و فاضلاب استان ایلام

به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد؛
برگزاری مانور زلزله و ایمنی توسط شرکت آب و فاضلاب استان ایلام

به مناسبت سالروز حادثه زلزله بم و روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، مانور زلزله و ایمنی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام، مدیرعامل آبفای استان و جمعی از مدیران صنعت آب و برق و ادارات خدمات رسان استان در محل پارک چغاسبز ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب؛ پرویز ناصری مدیرعامل آبفای استان ایلام در این مراسم گفت: به منظور بررسی میزان آمادگی شرکت ها و ادارات خدمات رسان در شرایط بحرانی و بلایای طبیعی، مانور زلزله و ایمنی با حضور شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد.
وی افزود:  با توجه به قرار گرفتن کشور در مسیر گسل زلزله همه ساله با حوادث طبیعی مواجهیم که آمادگی دستگاهها برای کاهش خسارات ناشی از اینگونه حوادث ضروری است.
ناصری تصریح کرد: هدف از این مانور آشنایی همکاران با حوادث طبیعی و تدوین شرح وظایف و تعامل سازنده با دستگاههای خدمت رسان در شرایط زلزله است.
مدیرعامل آبفای استان در پایان تاکید کرد: در شرکت آب و فاضلاب احتمال شکستگی در خطوط انتقال و انشعابات آب، احتمال کدر شدن آب و ریزش اتاقک ها را داریم که برای آن تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد.
در ادامه مهندس هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام، ضمن بررسی میدانی میزان آمادگی و نحوه استقرار ادارات و شرکت های خدمات رسان، هدف از برگزاری این مانور را سنجش توان عملیاتی ادارات خدمات رسان و واحدهای مرتبط دیگر در زمانهای بروز حوادث و بحرانهای احتمالی جهت خدمات رسانی بهتر برشمرد و گفت: تحقق مدیریت یکپارچه، افزایش آمادگی مدیران و کارکنان، شناسایی نقاط ضعف و قوت و کمک به رفع نواقص و استمرار بهبود وحدت رویه از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.
معاون استاندار ایلام ضمن ابراز خرسندی از نحوه برگزاری مانور و نحوه استقرار اکیپ مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب استان تصریح کرد: تیم عملیاتی بحران شرکت آب و فاضلاب در قالب یک تیم بسیار کامل با تجهیزات و امکانات بسیار بالا می تواند در صورت بروز هرگونه بحرانی با استقرار در محل علاوه بر رفع ترکیدگی های شبکه های آبرسانی ، آبرسانی سیار را نیز بصورت کاملا بهداشتی و بسته بندی شده در اختیار آسیب دیدگان قرار دهد.
لازم به ذکر است در این مانور کلیه تجهیزات اتاق بحران از قبیل دستگاه بسته بندی آب، آزمایشگاه سیار، موتور برقها، پمپ های آبکش، لوازم و تجهیزات آبرسانی سیار و ..  مورد آزمایش و محک واقعی قرار گرفت .