بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و مدیرعامل آبفای استان ایلام از پروژه‌های آبفا در مهران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ امروز سه شنبه دکتر امین دوست محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام، دکتر سعید رشنوادی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، پرویز ناصری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام به همراه معاونین شرکت با حضور در شهرستان مهران از پروژه های در دست اقدام آبفای استان ایلام بازدید نمودند.

در این بازدید مدیرعامل آبفای استان ضمن ارائه گزارش جامعی از روند پیشرفت پروژه های در دست اقدام این شرکت، در خصوص پروژه جمع آوری و انتقال فاضلاب پایانه مرزی مهران، گفت: با توجه به سیاست و حساسیت مدیریت پساب جهت جلوگیری از اثرات ثانویه، شرکت آب و فاضلاب استان ایلام اقدام به احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب مسیرهای اصلی در پایانه مرزی مهران به منظور ساماندهی و مدیریت پساب تولیدی از سرویس های بهداشتی و موکب های پیاده روی اربعین حسینی نمود.

پرویز ناصری افزود: بمنظور ساماندهی و مدیریت پساب تولیدی از سرویس های بهداشتی و موکب های مسیر پیاده روی اربعین حسینی(ع) در پایانه مرزی مهران پروژه های با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مصوبات ریاست جمهوری شامل اجرای خط جمع آوری فاضلاب بطول ۱۰ کیلومتر با لوله پلی اتیلن به قطر ۳۱۵ میلیمتر از ابتدای پل زائر تا پایانه مرزی و یک سیستم پیش تصفیه همراه با ساخت ایستگاه پمپاژ و یک خط انتقال برگشتی بطول ۱۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن با قطر ۳۱۵ میلیمتر از محل پایانه مرزی تا تصفیه خانه فاضلاب شهر مهران در نیمه اول سال جاری در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به عدم زمان کافی با تلاش شبانه روزی پیمانکار بخش خصوصی و همکاری و تلاش مجدانه پرسنل آبفای استان ایلام در کمترین زمان ممکن خط رفت به بهره برداری رسید که در مراسم اربعین حسینی امسال شاهد ارائه خدمت به موکب ها در این زمینه بودیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از حسن توجه و نگاه ویژه دولت سیزدهم به پروژه های آبفای استان تقدیر نمود و از بسیج تمام امکانات شرکت برای ارائه خدمت هرچه بهتر و بیشتر به شهروندان در راستای کسب رضایتمندی ایشان خبر داد.

ناصری در پایان از آمادگی کامل شرکت آب و فاضلاب استان برای بهره برداری پیش از موعد پروژه ها در صورت تامین به موقع اعتبارات خبر داد.

لازم به ذکر است در این بازدید، دکتر دوست محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دکتر رشنوادی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن بازدید از طرح‌های آبرسانی به پایانه برکت، طرح فاضلاب، سبتیک وخط انتقال آبرسانی پایانه مرزی، مجموعه اقدامات شرکت آبفای استان را مثبت ارزیابی نموده و نسبت به تامین اعتبار پروژه ها قول مساعد دادند.