بازدید نماینده مردم ایلام از تأسیسات آبرسانی به شهر صالح آباد و روستاهای تابعه

علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از تأسیسات آبرسانی به شهر صالح آباد و روستاهای تابعه بازدید نمود. به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان ایلا

علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از تأسیسات آبرسانی به شهر صالح آباد و روستاهای تابعه بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان ایلام؛ مدیرعامل شرکت آبفا ایلام در این بازدید با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲ لیتر در ثانیه آب به روستاهای گلان، کلک و سرنی پمپاژ می شود و در این راستا مشکلی وجود ندارد، گفت: استفاده بی رویه از الگوی مصرف و ظرفیت آب سبب  هدر رفت زیاد آب در این مناطق شده است.

دکتر نوراله تیموری افزود: میزان آب مورد نیاز برای این روستاها ۸ لیتر درثانیه است درحالیکه هم اکنون ۲۵ لیتر در ثانیه پمپاژ می شود که این میزان نسبت به جمعیت روستا بیشتر از ظرفیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون 280 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی تصفیه خانه آب این منطقه هزینه شده اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه حدود 30میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تأمین در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام بیان داشت: تاکنون مخزن۸۰۰ متر مکعبی،۳۴ کیلومتر خط انتقال و ۳ ایستگاه پمپاژ نیز در این راستا احداث شده که با تامین اعتبار نصب سیستم های الکترومکانیکال نیز انجام می شود.

وی خاطرشنان ساخت: در حال حاضر تامین آب بهداشتی به روستاهای صالح آباد با نصب تصفیه خانه اضطراری انجام می شود.

تیموری ادامه داد: در راستای تامین آب شهر صالح آباد نیز یک سیستم آب شیرین کن راه اندازی شده که ۲۹ لیتر در ثانیه ظرفیت تصفیه آن است.

همچنین شبکه توزیع نیاز به تعویض دارد که با تزریق اعتبار این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.