به صورت ویدئوکنفرانس با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: جلسه ستاد پایش تنش آبی در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد

جلسه ستاد پایش تنش آبی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام روز چهارشنبه 5 مردادماه با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه استان، اعضاء این ستاد به صورت ویدئ

 جلسه ستاد پایش تنش آبی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام روز چهارشنبه 5 مردادماه با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه استان، اعضاء این ستاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  "مهندس حمیدرضا جانباز" در این جلسه بیان داشتند: کاهش بارش‌ها در کشور و استان ایلام خود را به صورت جدی تری نمایان ساخته است.

وی، از برنامه‌ریزی برای رفع چالش‌های آبی در استان ایلام خبر داد و خاطرنشان ساخت: برنامه‌ریزی انجام شده است تا همه شهرهای استان ایلام  به منابع تأمین آبی پایدار متصل شوند و نیز تلاش می‌کنیم اعتبارات لازم در این خصوص مهیا شود.

مهندس جانباز در پایان با تقدیر از عملکرد مجموعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان ایلام بیان داشت: شرکت آب و فاضلاب استان، امسال با وجود تمامی مشکلات، کاهش بارندگی ها، افزایش  دما، شهرها و روستا دارای تنش آبی توانسته است با همکاری و همدلی که در بین همکاران شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه ای استان  است تامین و توزیع آب استان را به نحوه مطلوبی انجام دهد که جای تقدیر و تشکر دارد.  

در ابتدای این جلسه مدیر عامل آبفای استان ایلام ، گزارش مبسوطی وضعیت بارش، وضعیت سدهای تامین‌کننده آب شرب، وضعیت چاه‌های آب شرب شهری، وضعیت چاه‌های آب شرب روستایی، پیش‌بینی وضعیت تولید آب در تابستان سال ۱۴۰۰ در شهرها و روستاه های استان ، وضعیت تامین آب در شهرهای و روستا های دارای تنش در تابستان ۱۴۰۰، وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های اضطراری پایداری و ارتقای کیفی در دست اجرا، ارتقای ظرفیت آبرسانی به شهر ایلام، طرح آبرسانی به ملکشاهی، طرح اضطراری انتقال آب به ملکشاهی، طرح اجرای احداث 12.5 کیلومتر خط انتقال ، مخزن 700 متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ مهران، طرح ارتقای کیفی دهلران و همچنین میزان اعتبارات هزینه شده و مسائل و مشکلات پروژه ارائه نمودند.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام  هم با اشاره به کاهش شدید بارندگی در سال‌جاری گفت: در حال حاضر شرایط ویژه‌ای به‌خصوص در روستاها بخش چوار و هلیلان  در حوزه تأمین آب شرب داریم و لازم است این موضوع به شکلی صحیح مدیریت شود.

وی افزود: همه تمهیدهای لازم برای مدیریت مصرف در دوران اوج مصرف را در تابستان پیش رو خواهیم اندیشید تا بتوان از این مقطع به شکلی مناسب گذر کرد.