طرح اضطراری آبرسانی به شهر ملکشاهی در استانه بهره برداری قرار گرفت

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از طرح اضطراری آبرسانی به شهر ملکشاهی بازدید در جریان آخرین وضعیت تامین آب شهر ملکشاهی قرار گرفتند. به گزارش ر

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از طرح اضطراری  آبرسانی به شهر ملکشاهی بازدید در جریان آخرین وضعیت تامین آب شهر  ملکشاهی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، دکتر نورالله تیموری در جریان بازدید سارا فلاحی نماینده مردم ایلام از طرح اضطراری آبرسانی به شهر ملکشاهی اظهار داشت: با توجه به زمان بر شدن پروژه طرح آبرسانی به ملکشاهی و لزوم رفع مشکل تنش آبی این شهر، خط انتقال آب این طرح به طول ۲۴.۵ کیلومتر در دستور کار قرار گرفت باقی مانده خط انتقال به طول ۵.۵ کیلومتر اجرا، شیرآلات ان نصب و آماده بهره برداری گردید که با توجه به زمان بر شدن پروژه طرح آبرسانی به ملکشاهی و لزوم رفع مشکل تنش آبی این شهر، لذا اتمام خط انتقال آب این طرح به طول ۲۴.۵ کیلومتر در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: خط انتقال برق این طرح نیز بطول ۳۲ کیلومتر به پست اصلی برق ملکشاهی وصل و وارد مدار بهره برداری شد.

مدیر عامل شرکت آبفا ایلام گفت: با توجه به اینکه یک باب ایستگاه پمپاژ و ۹هزار متر مکعب مخزن آماده بهر ه برداری بود لذا طرح اضطراری آب به شهر ملکشاهی با ظرفیت ۷۰ لیتر در ثانیه از ابتدای تیرماه سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

وی ادامه داد: با نصب الکترپمپ شناور، ایجاد چاهک، اجرا سیستم نیرو رسانی، نصب ترانس، تهیه و تابلوهای توزیع برق در ایستگاه شماره ۲ و ۳ شهر ملکشاهی و نصب یک واحد تصفیه خانه اضطراری با کلیه الزامات آن و ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه در حال اجرا است.

وی بیان داشت: پیشی بینی می شود این پروژه مهم تا نیمه اول ماه جاری وارد مدار بهره برداری شده و تنش آبی شهر ملکشاهی، شهر "مهر" و روستاهای"اما"و" کلکین" برطرف شود.

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در پایان این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش هاى مجموعه شرکت آب و فاضلاب و بر به‌ کارگیری توان دستگاه‌های اجرایی، مدیریت استان و ظرفیت نمایندگان برای به بار نشستن پروژه‌های ضروری  تأکید کرد و افزود: پروژه انتقال اب برای مردم ملکشاهی ضروری است با اجرای این پروژه‌های نگرانی مردم برطرف می‌شود.