برنامه‌‎های شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برای هفته پدافندغیرعامل اعلام شد

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت گفت: این شرکت برای بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل بیش از 10 برنامه اجرایی می کند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مهندس مهرشاد سلیمان ن

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت گفت: این شرکت برای بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل بیش از 10 برنامه اجرایی می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مهندس مهرشاد سلیمان نژاد با گرامیداشت هفته دفاع غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در تأسیسات آب و فاضلاب را افزایش پایداری و تاب آوری سیستم، کاهش آسیب‌پذیری ، ارائه خدمات ضروری و تسهیل در مدیریت بحران در تأسیسات و تجهیزات زیربنایی آب‌رسانی عنوان نمود.

وی گفت: همچنین شاخص های حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت در چهار محور؛ مطالعات پدافند غیرعامل در طرح های تأمین و توزیع آب، مطالعات تأمین آب اضطراری، انجام پروژه های مقاوم سازی تأسیسات، مقابله با چالش های کم آبی در شرایط خشکسالی (تنش آبی)، پدافند سایبری و زیستی، تأمین برق اضطراری تعریف شده است که پروژه های مذکور بر اساس این محور مطالعه و اجرایی می گردند.

مهندس سلیمان نژاد افزود : بمنظور آگاهی بخشی و نهاینه سازی فرهنگ پدافند غیر غیرعامل در بین مردم و همکاران برنامه های بشرح ذیل به اجرا در خواهد آمد .

1-  برگزاری رزمایش هایی در حوزه های زیستی و کالبدی

2-  تهیه طرح های جامع پدافند غیرعامل مرتبط با ساختار محیطی و جغرافیایی  استان، مصون سازی زیرساخت ها و طبقه بندی مراکز ثقل، فعال سازی ارکان ساختاری پدافند غیرعامل و پیگیری و اجرای الزامات پدافند غیرعامل

3-   درج شعار های مرتبط با هفته پدافند غیرعامل در سربرگ مکاتبات اداری،  قبوض آب ، وب سایت  و اتوماسیون شرکت و ارسال پیامک تبریک برای همکاران

4-   نصب بنر از مزین به شعار هفته پدافند غیر عامل و فرمایشات مقام معظم رهبری در اینخصوص

5-  برگزاری دورههای آموزشی کمکهای اولیه امداد و نجات و مقابله با مخاطرات برای همکاران

6-   دعوت از کارشناسان سازمان جمعیت هلال احمر استان جهت برگزاری دوره آموزش و مانور پناه گیری و خروج اضطراری در هنگام وقوع زلزله

7-  برگزاری رژه خودرویی دستگاههای اجرای عضور کارگروه آب و انرژی در شهر ایلام

8-  استفاده از فضای مجازی جهت تبیین دستاوردهای پدافند غیر عامل

9-  بازدید از تاسیسات زیر بنایی حساس و مهم

10- اجرای مانور قطعی برق در تاسیسات و تست آماده بکاری مولدهای برق اضطراری

وی یادآور شد: با توجه به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از سال 95 تاکنون بعنوان رئیس کارگروه آب و انرژی  استان تعیین و دبیرخانه کارگروه در این شرکت قرار دارد دستورالعمل نکو داشت هفته پدافند غیر عامل به کلیه اعضاء ابلاغ و دستگاههای عضو کارگروه نیز با برگزاری مانورههای تخصصی ، تبلیغات محیطی  و مجازی ، دورههای آموزشی ، مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز به برندگان در این مراسم مشارکت فعال خواهند داشت .

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در پایان ابراز امیدواری کرد: هم شرکت آب و فاضلاب استان و هم سایر اعضاء کار گروه بتوانند در زمینه اجرای طرح های پدافند غیر عامل در ظل فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله عالی) گامهای مؤثری بردارند تا تهدیدات و عوامل بازدارنده را به حداقل برسد.