سر خط خبرها

بهینه سازی فیلتر های شنی تصفیه خانه آب ایلام

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان ایلام گفت: با تهیه و تامین بیش از ۲۰۰ تن سیلیس(SiO2) استاندارد نسبت به استاندارد سازی و بهینه سازی ۶ باب صافی شنی موجود در تصفیه خانه آب ایلام با اعتبا

  معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان ایلام   گفت: با تهیه و تامین بیش از ۲۰۰ تن سیلیس(SiO2) استاندارد نسبت به استاندارد سازی و بهینه سازی ۶ باب صافی شنی موجود در تصفیه خانه آب ایلام با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیون ریال اقدام گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مهندس رضا رضایی با اعلام این خبر گفت: در راستای ارتقا کمی و کیفی آب شرب، افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب ایلام در دستور کار شرکت آبفای استان قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش های شبانه روزی مجموعه همکاران این معاونت ضمن مهندسی مجدد ایستگاههای پمپاژ آب سد ایلام و افزایش ظرفیت انتقال آب به تصفیه خانه آب ایلام به منظور تضمین کیفیت آب تصفیه شده فیلتر های شنی بهینه سازی شد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: در این راستا با تهیه و تامین بیش از ۲۰۰ تن سیلیس(SiO2) استاندارد نسبت به استاندارد سازی و بهینه سازی ۶ باب صافی شنی موجود در تصفیه خانه آب ایلام با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیون ریال اقدام گردید.

مهندس رضایی ادامه داد: در نتیجه این اقدام کدورت آب خروجی تصفیه خانه آب ایلام به کمتر از ۰/۷ NTU  کاهش یافته است که بالاتر از استاندارد ملی می باشد.