بازدید مدیرعامل آبفا ایلام از دفتر نمایندگی خبرگزاری فارس مرکز استان

بمناسبت روز خبرنگار ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با حضور در دفتر نمایندگی خبرگزاری فارس با تبریک این روز از زحمات و خدمات خبرنگاران این خبرگزاری تقدیر وتشکر نمود. به گزارش روابط عمومی شر

بمناسبت روز خبرنگار ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با حضور در دفتر نمایندگی خبرگزاری فارس با تبریک این روز از زحمات و خدمات خبرنگاران این خبرگزاری تقدیر وتشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، دکتر نوراله تیموری در این دیدار با تبریک روز خبرنگار گفت:  خبرنگاران بعنوان نمایندگان مردم در جهت مطالبه گری و انعکاس فعالیتها و نقد مدیران  و سازمانها نقش ارزنده ایی در توسعه استان آیفا نموده اند.

وی با اشاره به خشکسالی های اخیر که طی۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است گفت:  شرکت آب و فاضلاب با رویکرد جهادی و انجام فعالیتهایی درسطح استان بخصوص شهر ایلام خدمات ارزنده ایی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به اینکه چالش ۲۰ ساله آب شرب شهر ایلام حل شده است بیان داشت: هر ساله بخش هایی از  شهر ایلام با کمبود آب و تنش آبی مواجه بود که باعث نگرانی مردم شده بود. ابتدا جهت رفع این کمبود احداث خط انتقال دوم از آب سد ایلام با برآورد هزینه ۲۸۰میلیارد تومان مطرح گردید که تامین اعتبار آن در شرایط فعلی برای استان مقدور نبود و زمان اجرای آن نیز چندین سال طول می کشید. لذا با مدیریت جهادی،  بررسی های کارشناسی توسط مهندسین مشاور آغاز و با استفاده از تجربیات مدیران آب و فاضلاب  استان و حمایت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور،  نسبت  به ارتقای ظرفیت تامین آب شهر ایلام با محاسبات دقیق و ایجاد تغییرات لازم در  سیستم  الکتریکال و مکانیکال با اعتبار کمتر از ۳۰‌ میلیارد تومان دبی ورودی به شهر ایلام از ۵۰۰ لیتر بر ثانیه به 700 لیتر افزایش یافته و با این اقدام بخش اعظم تنش آبی شهر ایلام رفع شده است.

وی در ادامه به رفع مشکل تامین آب شهرستان ملکشاهی اشاره و بیان داشتند: شهر ملکشاهی از جمله شهرهای استان است که با تنش آبی مواجه است و جهت رفع این مشکل پروژه انتقال آب از سد ایلام در دستور کار قرار گرفت که به دلایل مختلف از جمله تحریم و... این پروژه زمان بر شده این شرکت برای رفع موقت آب این شهر تصمیم گرفت که یک لاین اضطراری اجرا شود تا مشکل آب مردم بصورت موقت حل شود و این پروژه مهم  وارد مدار بهره برداری شده  و با اجرای آن تنش آبی شهر ملکشاهی، شهر "مهر" و روستاهای"اما"و" کلکین" برطرف می گردد .

دکتر تیموری بیان داشت: در حوزه روستایی نیز ۹۹ درصد جمعیت روستاهای استان تحت پوشش خدمات قرار دارند.