تشریح برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در هفته عفاف و حجاب

مشاور مدیر عامل در امور زنان و خانواده شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، از اجرای برنامه های فرهنگی هفته عفاف و حجاب این شرکت خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، معصومه میرزایی

مشاور مدیر عامل در امور زنان و خانواده شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، از اجرای برنامه‌های فرهنگی هفته عفاف و حجاب این شرکت  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، معصومه میرزایی با اعلام این خبر اظهار داشت: با فرا رسیدن سالروز واقعه مسجد گوهر شاد و حمله رژیم سفاک رضاخانی به معترضان کشف حجاب در ۲۱ تیر سال ۱۳۱۵ و به جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه مسجد گوهر شاد و همه شهدای مسیر عفاف و پاکدامنی، این ایام به هفته  «عفاف و حجاب» نام‌گذاری شده است.

وی افزود: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده اسلامی _ایرانی  و مقابله با تهاجم فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی در این هفته براساس دستورالعمل‌های ابلاغی برگزار می شود.

مشاور مدیر عامل در امور زنان و خانواده شرکت آب و فاضلاب با تشریح برنامه های بزرگداشت هفته حجاب و عفاف آغاز این برنامه ها از روز شنبه 19 تیرماه با عنوان حیا و عفت، نیاز همگانی، مطالبه عمومی، یک شنبه20 تیرماه حیا و عفت، هویت اسلامی، اصالت ایرانی (شهادت حضرت امام محمد تقی (ع)، دوشنبه 21 تیرماه حیا و عفت، ازدواج پایدار، جامعه تمدن ساز (ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)- روز عفاف و حجاب حمله به مسجد گوهر شاد)، سه شنبه 22 تیرماه حیا و عفت، قانون مداری، حقوق شهروندی(آغاز جنگ 33 روزه مقاومت اسلامی و رژیم صهیونیستی)، چهارشنبه23 تیرماه حیا و عفت، ندای فطری، ضرورت جهانی ( ورود پیامبر در سفرحجت الوداع)، پنج شنبه 24 تیرماه حیا و عفت، میثاق با شهیدان و روز جمعه 25 ام تیرماه به نام حیا و عفت، شکوه بندگی، کرامت انسانی (روزبهزیستی و تامین اجتماعی) عنوان کرد.

 وی ادامه داد: مهمترین برنامه های این هفته استفاده از سخنان مقام معظم رهبری و بزرگان در سربرگ نامه های اداری، فضا سازی تبلیغی در سطح ستاد شرکت و نصب بنر در ورودی شرکت با موضوع عفاف و حجاب، ارسال پیام‌های فرهنگی مرتبط با این ایام به همکاران، برگزاری کارگاه آموزشی عفاف و حجاب، تجلیل از بانوان محجبه همکار و برگزاری مسابقه کتاب خوانی و  همچنین تولید محتوا در رابطه مدیریت صحیح مصرف آب و انعکاس آن در فضای مجازی است.

میرزایی گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در بستر فضای مجازی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مراسمات انجام می شود.

مشاور مدیر عامل در امور زنان و خانواده شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در پایان  از حمایت‌ مدیرعامل در اجرایی شدن برنامه‌های این هفته تشکر و قدردانی کرد.

19 تا 25 تیر ماه به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است.