بازدید نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از پروژه های ارتقاء ظرفیت ایستگاه های پمپاژ آب سد ایلام

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از پروژه ارتقای ظرفیت آب ایستگاه های پمپاژ سد ایلام بازدید در جریان آخرین وضعیت تامین آب شهر ایلام قرار گرفتند.

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرعامل شرکت آبفا استان از پروژه ارتقای ظرفیت آب ایستگاه های پمپاژ سد ایلام  بازدید در جریان آخرین وضعیت تامین آب شهر ایلام  قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان ایلام، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام در جریان بازدید دکتر سارا فلاحی از  پروژه ارتقاء ظرفیت تامین شهر ایلام گفت: هر ساله بخش هایی از  شهر ایلام با کمبود آب و تنش آبی مواجه بود که باعث نگرانی مردم شده بود.

دکتر نورالله تیموری افزود: ابتدا جهت رفع این کمبود احداث خط انتقال دوم از آب سد ایلام با برآورد هزینه ۲۸۰میلیارد تومان مطرح گردید که تامین اعتبار آن در شرایط فعلی برای استان مقدور نبود و زمان اجرای آن نیز چندین سال طول می کشید. لذا با مدیریت جهادی،  بررسی های کارشناسی توسط مهندسین مشاور آغاز و با استفاده از تجربیات مدیران آب و فاضلاب  استان و حمایت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور،  نسبت  به ارتقای ظرفیت تامین آب شهر ایلام با محاسبات دقیق و ایجاد تغییرات لازم در  سیستم  الکتریکال و مکانیکال با اعتبار کمتر از ۳۰‌ میلیارد تومان دبی ورودی به شهر ایلام از ۵۰۰ لیتر بر ثانیه به ۶۲۰ لیتر افزایش یافته و با این اقدام بخش اعظم تنش آبی شهر ایلام رفع شده است.

تیموری ابراز امیدواری کرد: در آینده با تغییرات باقی مانده در سیستم مکانیکال این ظرفیت تا ۷۵۰ لیتر در ثانیه افزایش پیدا خواهد کرد

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در پایان این بازدید ضمن تقدیر  از اقدامات و تلاش هاى مجموعه شرکت آب و فاضلاب خواستار تسریع در روند اجرایی طرح آبرسانی و پروژه های اولویت دار شد.