سر خط خبرها

حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در جلسه شورای اداری شهرستان آبدانان

جلسه شورای اداری شهرستان آبدانان با حضــور استاندار و معاونین، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان آبدانان در روز پ

جلسه شورای اداری شهرستان آبدانان  با حضــور استاندار و معاونین، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان آبدانان در روز پنچ شنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام از احداث  پروژه احداث مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی،  در مناطق شهرک شهید رجایی آبدانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا ایلام؛ پرویز ناصری روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آبدانان ، با اشاره به بحران کم آبی و پدیده خشکسالی پیش رو، به تشریح وضعیت منابع آبی و پروژهای عمرانی این شرکت پرداخت.

وی افزود: جهت ارتقا و افزایش میزان ظرفیت زیرساخت های حوزه تاسیسات تامین آب، پروژه احداث مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی، جهت پایداری و جلوگیری از نوسانات میزان مصرف آب در مناطق شهرک شهید رجایی آبدانان در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام اضافه کرد: همچنین عملیات آبرسانی به فاز جدید فرهنگیان و مناطق محل احداث مسکن طرح نهضت ملی مسکن شهر آبدانان در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: جهت تامین آب اضطراری شهر آبدانان و روستاههای بخش مرکزی پروژه احداث پمپاژ اضطراری با ظرفیت استحصال و انتقال آب ۴۰ لیتر بر ثانیه جهت مقابله با تنش های آبی احتمالی در فصل گرما در حال اجرا بوده که با اتمام پروژه های مذکور مشکل تامین و توزیع آب در فصل تابستان ۱۴۰۱ مرتفع می شود.

ناصری در ادامه از طرح ملی آبرسانی به روستاههای محروم توسط قرار گاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) و پروژه های در نظر گرفته جهت آبرسانی به روستاههای شهرستان آبدانان در قالب ۲ مجتمع بزرگ آبرسانی کوشک و سراباغ آبدانان با اعتبار و تخصیص صورت گرفته جهت سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به میزان ۸۹۰ میلیارد ریال خبر داد.

وی عنون کرد: با بهره برداری از طرح ها و پروژه های مذکور مشکل تامین و توزیع آب در سطح شهرستان آبدانان مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آبفا، در خصوص تخصیص اعتبار لازم و مورد نیاز جهت حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه جهت تامین آب و افزایش ظرفیت آب شهر آبدانان و روستاههای تابعه بخش مرکزی و مجتمع سراباغ و اصلاح و تعویض شبکه های فرسوده شهری و روستایی شهرستان آبدانان توضیحاتی ارائه نمود.

ناصری در پایان از استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد برای اخذ و تخصیص اعتبارات دولتی جهت پیشبرد پروژها عمرانی، شرکت آبفا استان را همراهی کنند.