سر خط خبرها

در بازدید مدیرعامل آبفا و فرماندار ایلام از سرچشمه های بخش سیوان عنوان شد احداث یک باب مخزن زمینی دو هزار مکعبی در بخش سیوان در دستور کار آبفای استان

روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱۷ مدیرعامل آبفا استان در جلسه ای در خصوص تامین آب منطقه سیوان با حضور فرماندار ایلام، بخشدار سیوان، اعضای شورای شهر، باغداران و کشاورزان به بحث و تبادل نظر پرداختند و در ادامه

روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱۷ مدیرعامل آبفا استان در جلسه ای در خصوص تامین آب منطقه سیوان با حضور فرماندار ایلام، بخشدار سیوان، اعضای شورای شهر، باغداران و کشاورزان به بحث و تبادل نظر پرداختند و در ادامه از سرچشمه های آب بخش سیران بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان؛ مدیرعامل آبفا استان در این جلسه با تشریح وضعیت و محدودیت های منابع اب این منطقه، گفت: عبور از تنش آبی نیازمند همکاری همه مردم و دستگاه‌های اجرایی است.

پرویز ناصری افزود: کاهش آب مصرفی و مدیریت مصرف توسط مشترکان، نقش موثری در کاهش اثرات تنش آبی و افت فشار آب دارد.

وی تاکید کرد: سعی ما این است که با اجرای تمهیدات لازم تابستان امسال را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

ناصری اظهار داشت: تسریع در اجرای پروژه‌ها، اجرای برنامه‌های مقابله با مشترکان پرمصرف و انشعابات غیرمجاز می‌تواند راهی برای گذر از چالش‌های کنونی حوزه آب باشد.

وی خاطرنشان ساخت: شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز در مدیریت تامین و توزیع آب شرب بسیار حایز اهمیت است چراکه انشعاب غیرمجاز و عدم رعایت الگوی مصرف موجب افت فشار و قطعی‌های مکرر می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تصریح کرد: با هدف افزایش توان ذخیره سازی آب شرب مورد نیاز روستائیان بخش سیوان، در محل بالاتر از سر چشمه آب، عملیات احداث یک باب مخزن زمینی دو هزار مکعبی در دستور کار آبفای استان قرار می گیرد.

در ادامه فرماندار ایلام ضمن تشکر از اقدامات و تلاش‌های شرکت آبفای استان، تعامل بین دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان را ضروری  دانست و گفت: با توجه به شرایط موجود و کمبود منابع آب که همه شاهد آن هستیم این فرماندری از هیچ گونه تلاشی جهت همکاری در زمینه تامین آب منطقه فروگذار نخواهد .

لازم بذکر است در این جلسه مهندس امیر باقی، معاون بهره.برداری توسعه آب و فتح اله محمدی، مدیرآبفای شهرستان ایلام نیز حضور داشته و هر کدام به تفصیل دیدگاه‌های خود را بیان داشتند.